فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • واشنگتن یک «شبکه قاچاق انسان» از سوریه به آمریکا را تحریم کرد

  منبع: دبی - العربیه فارسی

  ایالات متحده امریکا چهارشنبه 18 آوریل یک شبکه قاچاق انسان که اقدام به قاچاق مهاجران غیرقانونی از سوریه به مقصد مرزهای جنوبی مشترک ایالات متحده آمریکا با مکزیک می‌کرد را تحریم کرد.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، «ناصیف برکات» شهروند سوری 47 ساله را به راه‌اندازی مافیایی جهانی برای انتقال غیرقانونی مهاجران به ایالات متحده آمریکا متهم کرد.

  هر مهاجر غیرقانونی مبلغ 20 هزار دلار آمریکا به ناصیف برکات می‌پرداخت تا در ازای آن به مدارک جعلی از جمله گذرنامه‌های اروپایی دست یابد.

  مسیر انتقال مهاجران غیرقانونی از سوریه آغاز و سپس به ترتیب به لبنان‌ ترکیه و امارات و از آنجا به مقصد «کشورهای معینی در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی» و در نهایت به مرزهای جنوبی مشترک ایالات متحده آمریکا با مکزیک منتهی می‌شد.

  طبق قانون تحریم‌های اعمال شده در این رابطه کلیه شهروندان خارجی از هرگونه تعامل با ناصیف برکات و مافیای او که با عنوان «سازمان خلافکار فرامرزی » معرفی شده است منع می‌شوند.

  جف سشنز، وزیر دادگستری ایالات متحده آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که این اقدام در پی فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا برای مبارزه و انهدام این قبیل شبکه های مافیایی اتخاذ شده است.

  وی در ادامه افزود: «بسیاری از این شبکه‌های مافیایی قاچاق انسان مردم را از مرزهای ما قاچاقی عبور داده و به داخل کشور منتقل می‌کنند بدون اینکه به امنیت این مردم توجه کرده و یا به حاکمیت ملی کشور ما احترام بگذارند».

  وی همچنین افزود: «ما تمام ابزارهای قانونی که در اختیارمان هست را برای دفاع از مرزهای‌مان و مبارزه با قاچاق خارجیان و نیز اعاده مشروعیت به نظام مهاجرتی کشورمان به‌کار خواهیم بست تا این شبکه‌های مافیایی خلاف‌کار را از منابع درآمد و کسب نامشروعشان محروم کنیم».

  با روی کار آمدن دولت دونالد ترامپ در آمریکا تعداد پناهندگان سوری در این کشور از 6557 نفر در سال 2017 تا تعداد 44 نفر در سال مالی جاری کاهش یافته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران