.
.
.

هزینه تامین امنیت رییس فیسبوک روزانه 20 هزار دلار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

طبق گزاش‌های منابع امنیتی آمریکا، فیسبوک سال گذشته 7.3 میلیون دلار جهت امنیت مارک زاکربرگ رییس این شرکت در محل اقامت و سفرهایش صرف کرده است.

بر اساس گزارش "سی ان بی سی"، این بودجه به مبلغ 20 هزار دلار در روز برای محافظت از زاکربرگ، که با 67 میلیارد دلار هفتمین ثروتمند‌ترین مرد جهان است هزینه دارد.

بر اساس این گزارش، فیسبوک در یک سال تنها 1.5 میلیون دلار در سفرهای مارک زاکربرگ با جت خصوصی‌اش صرف کرده است.

چرا بودجه امنیتی زاکربرگ در مقایسه با دیگر میلیاردرها بالا است؟ یا می‌شود گفت حتی نزدیک هم نیست؟

آمازون 1.6 میلیون دلار در سال 2016 برای امنیت جف بیسوس، ثروتمندترین مرد جهان، صرف کرده است. شرکت اوراکل نیز 1.6 میلیون دلار در سال 2016 برای امنیت لاری الیسون رییس این شرکت صرف کرد. شرکت اپل فقط 224،000 دلار و شرکت‌های کوک و برکشایر هاتوی 387،000 دلار برای امنیت شان صرف کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، فیسبوک دقیقا مشخص نکرده، این پول‌ها را چگونه صرف شده‌اند، اما سخنگوی این شرکت در پاسخ به این سوال گفته است: "با توجه به تهدیداتی که به طور مستقیم به زاکربرگ به عنوان بنیانگذار، رییس و مدیرعامل ما صورت گرفت، ما به نگرانی‌های امنیتی او توجه کردیم و ما برای هزینه سالانه پرسنل امنیتی نیز هزینه می‌کنیم".

شرکت‌های امنیتی مخصوص ثروتمندان در ایالات متحده آمریکا گفته‌اند که هزینه زاکربرگ رییس شرکت فیسبوک به شکل بی‌سابقه‌ای بالا است.

مارک هاوگت رییس شرکت "Gavin de Becker" یکی از بزرگترین شرکت‌های امنیتی مخصوص اشخاص معروف، هنرمندان و میلیاردرها در آمریکا گفت: "به طور عادی یک آمریکایی ممکن است به این مبلغ نگاه کند و بگوید، آه خدای من! اما فراموش نکنید شما در مورد ایمنی رییس و مدیران یک شرکت بزرگ مثل فیسبوک صحبت می‌کنید".

قابل ذکر است که مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک هفته گذشته در مقابل نمایندگان سنای ایالات متحده حاضر شد و درباره نقض حریم شخصی و درز اطلاعات 87 میلیون کاربر این شبکه اجتماعی توضیح داد.

درز اطلاعات میلیون‌ها کاربر فیس‌بوک به شرکت‌ها و همچنین کمپین‌های انتخاباتی نظیر کمپین انتخاباتی سال 2016 دونالد ترامپ توسط شرکت تحلیل داده «کمبریج آنالیتیک» در هفته‌های گذشته شرکت فیسبوک و مدیرعامل آن‌را با بحرانی جدی مواجه کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم