فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تظاهرات گسترده در اعتراض به تجاوز گروهی و قتل دختر 8 ساله در هند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  به دنبال تجاوز گروهی و قتل یک دختر هشت ساله مسلمان در کشمیر هند توسط 6 مرد، تظاهرات گسترده‌ای در این کشور راه افتاده است.

  به دنبال تجاوز گروهی به آصفه، دختر هشت ساله مسلمان در شهر کهتوا کشمیر هند، حزب حاکم در این کشور تحت فشار شدید قرار گرفت.

  بر اساس گزارش خبرگزاری "سی بی اس نیوز"، این قضیه که منجر به دستگیری هشت مرد هندو شد، موجب خشم عمومی و اعتراض گسترده در نقاط مختلف این کشور شده است.

  تجاوز به آصفه دختر خوردسال مسلمان و بازداشت هشت مرد هندو در این رابطه، تنش‌های مذهبی و خشونت‌های قومی و مذهبی را در کشمیر بوجود آورده است.

  پلیس هند 6 تن را به شمول چهار عضو ارتش این کشور به اتهام تجاوز و قتل آصفه و دو پلیس دیگر را برای از بین بردن شواهد دستگیر کرده است.

  جسد آصفه هشت ساله بتاریخ 17 ژانویه در جنگل‌های نزدیک شهر کهتوا کشمیر پیدا شد اما اخبار مربوط به این تجاوز و قتل او هنگامی در سراسر هند تنش آفرید که یکی از گروه‌های سیاسی هندوها به بازداشت 8 مرد هندو اعتراض کرد.

  این قضیه در حالی تنش‌های مذهبی در هند ایجاد کرده که مردم محل تایید کردند، این هشت تن با مسلمانان محل بر سر مالکیت اراضی اختلاف داشتند.

  قابل ذکر است که طبق آمارهای رسمی بیشترین تعداد تجاوز به زنان در هند انجام می‌شود ولی اکثر این پرونده‌ها بی‌نتیجه باقی می‌ماند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران