.
.
.

ترامپ خطاب به اسد: تو یک «حیوانی» و بهایی سنگین پرداخت خواهی کرد

مقامات امنیتی کاخ سفید از حمله موشکی آمریکا به سوریه خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال حمله شیمیایی روز شنبه 7 آوریل در منطقه دوما واقع در حومه دمشق پایتخت سوریه که طی آن بیش از 100 تن کشته شدند، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ضمن محکوم کردن این اقدام بشار اسد را «حیوان» توصیف کرد.

رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرد که بشار اسد بهای سنگینی را برای این اقدام پرداخت خواهد کرد.

ترامپ در حساتب توئیتری خود روسیه و ایران را نیز به دلیل حمایت از بشار اسد در این حمله مسئول دانست.

رئیس جمهوری آمریکا گفت، منطقه غوطه شرقی کاملا توسط نیروهای اسد تحت محاصره است بنابرین هیچ کس به جز نیروهای وی توانایی رسیدن به داخل آن را ندارد. ترامپ با اشاره به کشته شدن زنان و کودکان در این بمباران، این حادثه را یک "فاجعه انسانی" که هیچ توجیهی ندارد، توصیف کرد.

ترامپ خواستار ایجاد منطقه ای امن برای ورود دارو وکمک‌های انسانی به دوما شد.

رئیس جمهوری آمریکا با سرزنش دولت باراک اوباما گفت: «اگر باراک اوباما از خطوط قرمزی را که برای خود رسم کرده بود عبور می کرد، بشار اسد «حیوان» حالا بخشی از گذشته و فجایع مردم سوریه اگنون پایان یافته بود».

این در حالی است که برخی از مقامات بلندپایه آمریکایی از احتمال حمله موشکی آمریکا به مواضع رژیم اسد در واکنش به حملات شیمیایی به دوما خبر دادند.

توماس بوسرت، مشاور کاخ سفید در امور امنیت ملی و مبارزه با تروریسم در مصاحبه‌ای با برنامه "ذیس ویک" تلویزیون «ای بی سی» گفت، حمله موشکی ایالات متخده به سوریه را بعید نمی‌داند.

وی گفت:«در حال حاضر حمله شیمایی را بررسی می‌کنیم تصاویر قربانیان بسیار «وحشتناک» است».

اعضای امنیت ملی آمریکا امشب در باره واکنش ایالات متحده به رژیم اسد تشکل جلسه خواهند داد و نحوه پاسخ به حمله شیمیایی به دوما را بررسی خواهند کرد.

در همین حال وزارت خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای گفت که رژیم اسد و حامیانش باید برای این حمله مسئول شناخته شوند.

هدر نائورت ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت آمریکا از نزدیک اخبار نگران کننده حمله شیمیایی را دنبال می کند، که بیمارستانی نیز در جریان آن هدف قرار گرفته است.

نائورت در این بیانیه افزود روسیه با حمایت مستمر از رژیم سوریه، عملا برای چنین حملاتی مسئول شناخته می شود، در این حملات شهروندان هدف قرار می‌گیرند.

مخالفان اسد از ادامه حملات زمینی و هوایی نیروهای اسد با بمب‌های بشکه‌ای به منطقه غوطه شرقی و دوما که بزرگترین شهر در این منطقه است، خبر دادند.

به گزارش صدای آمریکا، سازمان موسوم به دفاع مدنی سوریه، متشکل از گروهی از امداگران که با حمایت مالی آمریکا و کشورهای غربی در مناطق تحت کنترل مخالفان فعالیت می کند، اعلام کرد بسیاری از خانواده های شهر دوما در پناهگاه ها یا خانه هایشان با دهان های کف کرده خفه شدند.