.
.
.

مسکو: تحریم‌های آمریکا ملت ما را هدف قرار داده و به شدت پاسخ خواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسکو روز شنبه هفتم مارس، گفته که به تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه شماری از بازرگانان، شرکت‌ها و مقامات دولتی روسیه، به شدت پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای گفته که هیچ گونه فشاری، مسکو را به تغییر رویکرد خود نخواهد کشاند و تحریم‌های اعمال شده، تنها مردم روسیه را متحد خواهد کرد.

از سوی دیگر، سفارت روسیه در ایالات متحده آمریکا، بیان داشت که تحریم‌های جدید واشنگتن علیه شماری از شخصیت‌های با نفوذ و شرکت‌هایی تجاری روسیه، ملت این کشور را هدف قرار داده است.

در بیانیه سفارت روسیه که در سایت فیس‌بوک منتشر شده آمده است:« به ما گفته شد که این اقدامات ملت روسیه را هدف قرار نمی‌کند، اما در حقیقت اینطور نیست».

سفارت روسیه گفته که تحریم‌ها « ضرب جدیدی به روابط مسکو و واشنگتن» است.

ایالات متحده آمریکا روز جمعه، هفت نفر از بازرگانان با نفوذ روسیه یا افراد معروف به «الیگارشی»، 12 شرکت و نیز 17 مقام بلندپایه و شماری شرکت‌های صادرکننده سلاح این کشور را تحریم کرد.

افراد معروف به الیگارش‌ها، در حلقه نزدیکان پوتین قرار دارند و مالک شماری از مهم‌ترین و بزرگترین کمپانی‌ها و شرکت‌های تولیدی این کشور هستند.

ایالات متحده آمریکا گفته که اقدامات روز جمعه، بر اساس قانون تصویب شده است کشور، در پاسخ به اتهامات مربوط به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش دارایی‌هایی افراد و شرکت‌های تحریم شده در ایالات متحده بلوکه خواهد شد. رویترز به نقل از خبرگزاری روسی اینترفاکس گزارش داد،« دولت روسیه وعده داده از شرکت‌های تحریم شده پشتیبانی کند».