.
.
.

ترامپ: زمان آن فرا رسیده که نیروهای ما از سوریه خارج شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سه شنبه 3 آوریل اعلام کرد زمان آن فرا رسیده که نیروهای آمریکایی از سوریه خارج شوند.

ترامپ در عین حال یادآور شد که هنوز تصمیمی در این رابطه نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، ترامپ با توضیح این‌که نیروهای آمریکایی پس از شکست داعش به وطنشان باز خواهند گشت، گفت: «می‌خواهم نیروهایمان را به کشورشان بازگردانم. می‌خواهم اوضاع مدرم‌مان را بهبود بخشم».

وی در ادامه افزود: «ماموریت اصلی ما در این رابطه غلبه بر داعش است. این ماموریت تقریبا انجام شده و رو به پایان است. در آینده‌ای بسیار نزدیک (برای بازگشت نیروهایمان به کشور)تصمیم خواهیم گرفت».

ترامپ پنج شنبه گذشته اعلام کرده بود که نیروهای آمریکایی در آینده‌ای «بسیار نزدیک» سوریه را ترک خواهند کرد، جایی که آمریکا نیروهای خود را در چارچوب ائتلاف بین الملل برای حمایت از جنگ علیه افراط گرایان و داعش گسیل کرده بود.

ترامپ با بیان این‌که نیروهای نظامی کشورش «سوریه را در آینده ای بسیار نزدیک ترک خواهند گفت و مسئولیت‌های‌شان در سوریه به دیگرانواگذار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: «سوریه را زمانی ترک خواهیم کرد که مطمئن باشیم صد در صد داعش را شکست داده‌ایم و عناصر این گروه، فرار کرده یا به طور نسبتا کاملی شکست خورده و عقب نشینی کرده‌اند. ما آن‌ها را به سرعت شکست دادیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم