.
.
.

کمک یک میلیارد دلاری سعودی و امارات به طرح انسان دوستانه سازمان ملل در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی، هر کدام حدود 500 میلیون دلار را برای مشارکت در طرح انسان دوستانه کمک رسانی سازمان ملل به نیازمندان در یمن، اختصاص دادند.

به گزارش العربیه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، سه‌شنبه 3 آوریل در کنفرانس «اعلام کمک های انسان دوستانه به یمن» در ژنو، گفت: «کشورهای پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی که برای حمایت از دولت قانونی یمن که در سطح بین المللی مورد شناسایی قرار گرفته و بازگرداندن آن به صنعا، تلاش می‌کنند، امسال نیز به طور سخاوتمندانه‌ای کمک کرده و در مجموع مبلغ 930 میلیون دلار به طرح کمک رسانی انسان دوستانه سازمان ملل در این کشور اختصاص دادند».

گوترش افزود کشور کویت نیز مبلغ 250 میلیون دلار در پاسخ به فراخوان سازمان ملل برای تقدیم کمک‌های انسان دوستانه به یمناختصاص داد و اتحادیه اروپا نیز 107 میلیون یورو به این طرح کمک رساند.

دبیر کل سازمان ملل متحد از وجود فرصتی برای رسیدن به راهکاری برای حل بحران یمن خبر داد و بر ضرورت استفاده از این فرصت برای پایان دادن به درگیری‌ها و بحران در این کشور جنگ زده تاکید کرد. او به نقش فرستاده سازمان ملل متحد برای ایجاد طرح یمنی -یمنی برای رسیدن به راه حلی برای بحران این کشور با توجه به فرصت پیش آمده، اشاره کرد.

سازمان ملل متحد تقاضای 3 میلیارد دلار کمک مالی برای پاسخگویی به نیازهای انسانی مردم یمن کرده بود.

از طرفی دکتر عبدالله الربیعه که مسئولیت نظارت بر مرکز کمک رسانی ملک سلمان پادشاه سعودی را بر عهده دارد در این کنفرانس به آمارهای سازمان ملل متحد و نهادهای بین المللی اشاره کرد که نشان می دهد سعودی در کمک رسانی و امدادرسانی به یمن از 3 سال پیش و از زمان آغاز بحران در این کشور تاکنون پیشتاز بوده و کمک‌هایی به مبلغ 10.96 میلیارد دلار تقدیم کرده که در طرح ‌ای انسان دوستانه کمک رسانی و امداد رسانی، توسعه، حمایت از دولت قانونی یمن و بانک مرکزی این کشور بدون اعمال هیچ گونه تبعیض میان گروه‌ها، مذاهب، مناطق و استان‌های مختلف یمن تقدیم و توزیع شده است.

عبدالله الربیعه در ادامه افزود کشورش پیشتاز کشورهای جهان در زمینه حمایت از توسعه، انجام امور خیریه و تقدیم کمک‌های انسان دوستانه در سطح جهان است و یمن همواره و بنا بر عمق روابط تاریخی، اجتماعی، اقتصادی، و فرهنگی ریشه دار بین دو کشور و همجواری با سعودی، بخش بزرگی از این حمایت‌های انسانی سعودی را در طول تاریخ به خود اختصاص داده است.