فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • 28 میلیون نفر در هند متقاضی شغلی با دستمزد 300 دلار شدند

  منبع: دبی-العربیه.نت

  در پی اعلام اداره‌کل راه‌آهن هند برای استخدام 90 هزار کارگر ساده با حقوق ماهیانه 300 دلار، بیش از 28 میلیون نفر در این کشور برای اشتغال اعلام آمادگی کردند. این بدین معنی است که برای هر یک جایگاه شغلی 311 هزار نفر با یکدیگر رقابت می‌کنند. برای این جایگاه‌های شغلی یک میلیارد و 596 میلیون صفحه فرم استخدام ارائه شده است.

  هند دومین کشور بزرگ جهان از نظر جمعیت است و یک میلیارد و 300 میلیون نفر جمعیت دارد. اداره کل راه‌آهن این کشور پرجمعیت، اعلام کرده 90 هزار کارگر ساده استخدام می‌کند؛ موضوعی که بزرگترین تعداد استخدام در تاریخ به شمار می‌رود. 28 میلیون نفر در هند آمادگی خود را برای به دست آوردن این شغل اعلام کرده‌اند. حقوق این شغل تنها 300 دلار اعلام شده است.

  شرکت "ایندیان ریل‌ویز" که در مالکیت بخش عمومی هند است، 172 سال پیش تاسیس شد و در دوره اخیر اقدام به نوسازی خود کرد. این عملیات نوسازی 130 میلیارد دلار هزینه دارد. براساس آنچه در وبگاه این شرکت آمده، شرکت "ایندیان ریل‌ویز" یک میلیون و 400 هزار کارمند دارد. این شرکت همچنین مالک 300 هزار واگن قطار برقی و دیزل برای حمل و نقل کالا و مسافر است.

  در چارچوب عملیات نوسازی و توسعه، اداره کل راه‌آهن هند اعلام کرد در سال گذشته دو تریلیون و 847 میلیارد روپیه، معادل 29 میلیارد دلار درآمده داشته است. سود این شرکت از درآمدهایش تنها 980 میلیون دلار است. شرکت ایندیان ریل‌ویز برای ارائه خدمات به میلیاردها مسافر سالانه‌اش، قصد دارد 26 هزار راننده قطار و مهندس فنی و 63 هزار کارگر باربر، جوشکار، کارگر حمل زبانه و کارهای اینچنینی استخدام کند. افراد داوطلب باید بین 18 تا 31 سال سن داشته باشند.

  در سال 2017 تعداد مسافران ثبت شده شرکت ایندیان ریل‌ویز بیش از 10 میلیارد مسافر بوده‌اند. هند 121 هزار کیلومتر راه‌آهن دارد.

  یک روزنامه محلی در هند به نام Nava Bharat ادعا کرد اگر حداکثر سن برای این شغل‌ها 40 سال در نظر گرفته می‌شد، تعداد افراد جویای کار که برای به دست‌ آوردن این مشاغل اعلام آمادگی می‌کردند، به 40 میلیون نفر می‌رسید. نکته جالب توجه این است که فرم درخواست استخدام این شغل‌ها 57 صفحه است و داوطلبان باید تمامی صفحات آن را بند به بند به شکل دقیق پر کنند. كارمندان بخش کارگزینی اداره‌کل راه‌آهن هند برای استخدام 90 هزار کارگر ساده، باید یک میلیارد و 596 میلیون صفحه فرم استخدام ارائه شده توسط 28 میلیون داوطلب را مطالعه کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران