فرانسه: ایران حوثی‌ها را مسلح می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز پنجشنبه 29 مارس 2018 گفت که ایران حوثی‌ها را مسلح می‌کند.وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه‌ای با تلویزیون «آر.تی.ال» گفت:«مشکل بزرگی که در یمن است عدم وجود یم راه حل سیاسی

است به همین دلیل کشور سعودی خود را در معرض تهدید موشک‌های حوثی‌ها که ایران به آنها داده است می‌بیند».

این اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه پس از بیان می‌شود که شورای امنیت سازمان ملل متحد، شامگاه چهارشنبه حملات موشکی حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد، شامگاه چهارشنبه مارس ضمن محکوم کردن حملات موشکی حوثی‌ها به خاک سعودی، نسبت به موارد نقض قطعنامه بین المللی مربوط به منع ارسال سلاح به حوثی‌ها در یمن ابراز نگرانی کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای موج جدید حملات موشکی شبه نظامیان حوثی به سعودی را محکوم کرده و از نقض قطعنامه‌ شماره 2216 مربوط به منع ارسال اسلحه به شبه نظامیان حوثی در یمن شدیدا ابراز نگرانی کرد.

منابع نظامی سعودی می گویند از 6 ژوئن سال 2015 تاکنون 104 موشک بالستیک به سوی حوثی‌ها پرتاب شده است.

شورای امنیت در بیانیه خود نسبت به تهدیدهای شبه نظامیان حوثی مبنی بر هدف قرار دادن کشورهای دیگری در منطقه، ابراز نگرانی کرده است.

در این بیانیه شورای امنیت آمده است «اعضای شورای امنیت شدیدا نسبت به وخامت اوضاع انسانی در یمن و تاثیر منفی جنگ بر غیر نظامیان در این کشور ابراز نگرانی کردند»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید