هفت نکته برای سم‌زدایی پوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سم‌زدایی فواید زیادی برای پوست دارد، این عمل پوست را قادر می‌سازد تا بدون هیچ مشکلی وظایف خود را انجام دهد. همچنین، سم‌زدایی ظاهری پاکیزه‌تر و سالم‌تر به پوست می‌بخشد.

تغییر برنامه غذائی و در پیش گرفتن برخی فعالیت‌ها به سم‌زدایی پوست کمک می‌کند، ما در این جا به هفت روش در این زمینه اشاره می‌کنیم:

1- ورزش

عرق کردن راهی برای آزادسازی سموم و سم‌زدایی در بدن است. وقتی ورزش می‌کنید متابولیسم خود را افزایش می‌دهید که از یک‌سو برای سوختن کالری و کاهش وزن حیاتی است و از سوی دیگر بدن سم‌زدایی می‌کند.

2- از محصولات ارگانیک‌ برای پوست استفاده کنید

پوست به عنوان یک مانع بین بدن و محیط زیست نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن دارد.

با این حال، پوست به راحتی محصولاتی را که مصرف خارجی دارند، جذب می‌کند. مواد شوینده صورت، تونرها و به ویژه مواد مرطوب‌کننده مورد استفاده شما اغلب از موادی تشکیل شده که به راحتی توسط پوست جذب می‌شود. بدین سان مواد شیمیایی سمی می‌توانند به راحتی به جای کمک به پوست شما به آن آسیب برساند.

3- نوشیدن آب سالم (فلزات سنگین و کلر نداشته باشد)

کلر و فلزات سنگین بزرگترین تهدید برای به ایمنی بدن است. نوشیدن و استفاده از آب فیلتر شده برای جلوگیری از ورود سموم به بدن ضروری است.

4- اجتناب از استفاده ظروف پلاستیکی

از آنجا که ترکیبات مورد استفاده در ساخت ظروف و وسایل پلاستیکی پایدار نیست، امکان مخلوط شدن آن با مواد غذایی یا آب درون ظرف پلاستیکی وجود دارد.

5- نمک و حمام گرم

حمام گرم با نمک نه تنها آرامش‌بخش است، بلکه سموم پوست شما را نیز دفع می‌کند. این کار همچنان کم‌خوابی را از بین می‌برد.

6- برس زدن بدن

برس زدن خشک بدن، روشی آرامش‌بخش است، شما روزانه تنها به 2 دقیقه برای انجام این کار نیاز داردید. فقط برس را فیبر فرو برید و به آرامی بدن خود را با آن ماساژ دهید و این کار را در ناحیه قلب ادامه دهید. این عمل اجازه می‌دهد تا خون به داخل و خارج از قلب بهتر جریان پیدا کند و باعث دفع سموم از بدن می‌شود. این روش همچنین کمک می‌کند تا پروسه سلول‌زایی پوست بهبود یابد.

7- سونا

رفتن به سونا برای 15 دقیقه در روز می‌تواند روند دفع سموم از بدن و پوست را بدون هیچ فعالیت بدنی تسهیل کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size