پایان خونبار گروگانگیری در فرانسه: گروگانگیر و دو گروگان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پلیس فرانسه روز جمعه 23 مارس در یک عملیات آزادسازی گروگان‌ها، یک گروگانگیر داعشی را در نزدیکی شهر تولوز در جنوب این کشور کشت. علاوه بر گروگانگیر، دو گروگان او نیز کشته و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار العربیه در فرانسه، خبرگزاری اعماق که اخبار گروه داعش را منتشر می‌کند، اعلام کرد داعش مسئولیت هجوم‌ خونبار جنوب فرانسه را بر عهده می‌گیرد.

یک منبع فرانسوی گزارش کرد در حین عملیات گروگانگیری، یک افسر 45 ساله ارتش فرانسه که درجه سرهنگی داشت، جای خود را با یکی از افراد به گروگان گرفته شده در فروشگاهی در شهرم تریپ در جنوب فرانسه عوض کرد.

رسانه‌ها، فردی که چند نفر را در شهر کارکانسون به گروگان گرفته یک فرانسوی مغربی‌الاصل معرفی کردند. وزارت کشور فرانسه پیش از این گفت گروگانگیر که "رضوان لقديم" نام دارد، دو نفر را در عملیات گروگانگیری کشت.

نهادهای امنیتی فرانسه فرد مهاجم را می‌شناخته‌اند. او خواستار آزادی صلاح عبدالسلام، فردی که هجوم تروریستی به پاریس را انجام داد، شد.

ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه برای پیگیری تحولات شخصا به شهرک تریپ در جنوب فرانسه رفت.

گزارشگر العربیه گفت همزمان نیروهای نخبه پلیس فرانسه برای رهایی گروگان‌هایی در شهر دیگری به نام «کارکانسون» در تریپ، وارد عمل شدند. آنها در ابتدا با فرد مسلحی که چند نفر را درون فروشگاهی به گروگان گرفته بود، مذاکره کردند و دقایقی پس از آن به فروشگاه حمله کرده و گروگانگیر را کشتند.

اریک میناسی، شهردار تریپ به یک شبکه تلویزیونی گفت که در عملیات آزادی گروگان‌ها دو نفر کشته شدند. با کشته شدن فرد مهاجم تعداد کشته‌ها به سه نفر رسید.

به گزارش رویترز دفتر دادستانی پاریس گفت که دو بازرس مبازره با تروریسم کار تحقیق درباره حادثه امنیتی رخ داده در جنوب فرانسه راآغاز کرده‌اند.

پلیس فرانسه تعداد افراد به گروگان گرفته شده را 8 نفر اعلام کرد و گفت بخش مبارزه با تروریسم دادستانی پاریس مسئولیت رسیدگی به این پرونده را بر عهده گرفته است.

دادستانی فرانسه گفته است با این حادثه به عنوان اقدامی تروریستی برخورد خواهد کرد. نخست وزیر فرانسه نیز ضمن تایید خبر این رویداد، گروگان‌گیری را وضعیتی «خطرناک» توصیف کرد.

فرانس‌پرس نیز به نقل از منابع امنیتی گزارش کرد در نتیجه تیراندازی‌ها دو پلیس زخمی شدند.

منابع خبری در آغاز از مسئولیت "داعش" در این حمله خبر دادند اما بعدا اعلام کردند که فرد گروگان‌گیر با داعش بیعت کرده است.

علاوه بر نخست‌وزیر، ژرارد کولوم، وزیر کشور فرانسه نیز به محل حادثه رفت. وزارت کشور فرانسه در صفحه خود در توئیتر نوشت: «اولویت فعلی نیروهای پلیس در حال حاضر، عملیات نجات است.» این وزارت همچنین خواستار عدم انتشار شایعات درباره این حادثه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید