جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا منصوب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان بولتن، از تندروترین چهره‌های ضد رژیم ایران در آمریکا و سرسخت ترين مخالف برنامه هسته‌ای تهران به جای ژنرال «هربرت مک‌مستر» به عنوان مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا منصوب شد.

به گزارش العربیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شامگاه پنج شنبه 22 مارس اعلام کرد جان بولتون، سفیر دائم سابق ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحد به جای هربرت مک مستر به سمت مشاور امنیت ملی رئیس جمهور منصوب شده است.

ترامپ در پیامی بر حساب خود روی شبکه اجتماعی تویتر توضیح داد بولتون در 9 آوریل آینده رسما کار خود به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا را آغاز خواهد کرد.

آرون دیوید میلر دیپلمات کارکشته و معروف آمریکایی که در دوره های ریاست جمهوری دمکرات ها و جمهوری خواهان فعالیت می کرد در ارتباط با انتصاب جان بولتون به این سمت گفت: با این گام، تیم سیاست خارجی دونالد ترامپ در تاریخ جدید آمریکا بیش از هر برهه ای محافظه کارتر وایدئولوژیک تر و کمتر پراگماتیک یا عمل گرا خواهد بود و این در حالی است که چالش های کنونی در عرصه بین الملل در ضمن نیاز به قاطعیت به کارکرد گرایی نیز نیازمند است.

رسانه های ایران ضمن واکنش منفی به انتصاب جان بولتون به سمت مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ از او به عنوان چهره جنگ طلب ضد ایرانی که خواستار حمله نظامی به ایران است یاد کردند و به شدت از این چینش در سیاست آمریکا انتقاد کردند و حتی بعضی از این رسانه ها با انعکاس انتقادها در داخل آمریکا و خارج آن نسبت به این گزینه به خطر احتمال وقوع جنگ اتمی در صورت افزایش تنش های سیاسی میان آمریکا و کره شمالی، اشاره کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید