مذاکرات آمریکا و اروپا برای افزودن الحاقیه‌ای به برجام

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

برایان هوک مدیر سیاست‌گذاری در وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد کشورش در حال مذاکره با شرکای اروپایی برای افزودن الحاقیه‌ای به توافق هسته‌ای با ایران است.

به گزارش رسانه‌ها، این مقام مسئول آمریکایی که چهارشنبه 21 مارس در کنفرانس خبری در واشینگتن سخن می‌گفت، افزود توافق هسته‌ای که در سال 2015 حاصل شد، کمبودهای بسیاری دارد و نمی‌توان اجازه داد به شکل کنونی‌اش ادامه داشته باشد.

او افزود الحاقیه احتمالی شامل اقدام‌هایی سخت‌گیرانه‌تر است که تهران را از ساحت اسلحه اتمی منع کرده و آن را مجبور می‌کمد تا به رفتارهای بی ثبات کننده‌اش در منطقه، پایان دهد.

توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 (آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان)، 16 ژوئیه 2015 حاصل شد و یک سال بعد به اجرا در آمد. برپایه این توافق، در مقابل محدود شدن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به خاطر این فعالیت‌ها، به تعلیق درآمد.

ترامپ از ابتدا مخالف توافق هسته‌ای بود که در دوره باراک اوباما رئیس‌جمهوری پیشین آمریکامنعقد شد و و آن را بدترین توافق ممکن نامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید