مدیر فیس‌بوک به اشتباهات این شرکت در ماجرای رسوایی درز اطلاعات کاربران اعتراف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مارک زاکربرگ بنیانگذار شبکه اجتماعی فیس بوک پس از فاش شدن رسوایی درز اطلاعات شخصی 50 میلیون کاربر به سود یک شرکت تحقیقاتی که از این اطلاعات به نفع ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در انتخابات سال 2016 استفاده کرده، سکوت خود را شکست.

زاکربرگ در بیانیه‌ای که شامگاه چهارشنبه 21 مارس بر روی صفحه‌اش در فیس‎بوک منتشر کرد، نوشت که مسئولیت درز اطلاعات کاربران را می‌پذیرد. او تاکید کرد که تمام اقدام‌های لازم را برای جلوگیری از وقوع چنین اشتباه‌هایی در آینده، انجام خواهد داد.

مدیر فیس‌بوک همچنین از افزودن امکانی جدید به این شبکه اجتماعی خبر داد که برای کاربران امکان شناسایی کسانی را فراهم می‌کند که قصد دست‌یابی به اطلاعات شخصی‌شان را دارند تا بتوانند مانع آن‌ها شوند.

این در حالی است که جنبش «حذف فیس بوک» در حال گسترده شدن است؛ جنبشی که پس از رسوایی درز اطلاعات کاربران، در اینترنت به راه افتاده است.

شرکت تحقیقاتی «کمبری آنالیتیکا» به اطلاعات شخصی حدود 50 میلیون کاربر فیس‌بوک بدون اطلاع آن‌ها دست یافته است. شبکه خبری CNN گزارش داده است که شرکت فیس‌بوک طی هفته گذشته، بیش از 50 میلیارد دلار از ارزش خود را در بازار از دست داد.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید