روند انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رای‌دهندگان روس روز یکشنبه 18 دسامبر 2018 به مراکز رای‌گیری رفته و به کاندیدای مورد نظر خود در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه رای دادند؛ انتخاباتی که پیش از آنکه آغاز شود نیز کاندیدای پیروز آن مشخص بود.

درب‌ مراکز استقرار صندوق‌های رای انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه ساعت 8 صبح به وقت محلی در این کشور به روی رای‌ دهندگان باز شد. به دلیل عرض جغرافیایی زیاد و تعدد ساعات رسمی در روسیه، دو منطقه چوکوتکا و کامچاتکا در شرق روسیه، اولین مناطقی بودند که رای‌گیری در آنها آغاز شد.

رای‌گیری راس ساعت 8 شب به وقت محلی و ساعت 6 به وقت گرینوویچ در منطقه کالینینگراد در غرب روسیه و سواحل دریای آتلانتیک به پایان می‌رسد.

با توجه به تلاش‌های گسترده حکومت روسیه برای تشویق مردم به حضور در انتخابات، ناظران پیروزی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری فعلی روسیه در انتخابات را حتمی می‌دانند و بالا رفتن نسبت مشارکت مردم در انتخابات می‌تواند به تقویت جایگاه پوتین در داخل و خارج از این کشور منجر شود.

ایوگنی روزیمان، شهردار یکاترینبورگ که چهارمین شهر بزرگ روسیه است، اعلام کرد دولت به مسئولان محلی دستور داده مطمئن شوند نسبت مشارکت مردم در انتخابات بیش از 60 درصد باشد.

در دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه، ولادیمیر پوتین با هفت کاندیدای دیگر که پاول گرودینین، ولادیمیر ژیرینوفسکی، سرگئی بابورین، گریگوری یولینسکی، بوریس تیتوف، ماکسیم سریکین و کسنیا سابچاک هستند، رقابت می‌کند.

پوتین که تا کنون 3 بار ریاست‌جمهوری روسیه را بر عهده داشت، 6 دسامبر 2017 اعلام کرد برای چهارمین بار نیز کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور می‌شود. او اولین بار در 2000 کاندیدای ریاست‌جمهوری روسیه شد و توانست به این مقام برسد. وی در سال 2004 مجددا به عنوان رئیس‌جمهوری روسیه رسید و تا سال 2008 در این پست. از آنجا که امکان 3 دوره ریاست‌جمهوری پشت سر هم وجود نداشت، در سال 2008 دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر وقت روسیه کاندیدای ریاست‌جمهوری شد و ولادیمیر پوتین را به سمت نخست‌وزیری برگزید. پوتین در سال 2012 مجددا کاندیدای ریاست‌جمهوری شد و جای خود را با دیمیتری مدودوف تبدیل کرد. این مدل حضور در قدرت به مدل "پوتین-مدودف" معروف شد.

پایگاه خبری روسیا الیوم در ماه دسامبر 2017 ادعا کرده بود که 83 درصد مردم روسیه برای رای دادن به او اعلام آمادگی کرده‌اند و 84 درصد مردم این کشور از عملکرد او به عنوان رئیس‌جمهور رضایت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید