ترامپ: وزارت خارجه و دفتر FBI پر از دروغ و فساد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، آمریکا روز شنبه 17 مارس 2018 گفت در وزارت خارجه و اداره تحقیقات « FBI » فساد و دروغگویی بسیاری مشاهده شده است.

ترامپ این اظهارات را در پاسخ به یکی از مدیران سابق دفتر جیمز کومی، بیان کرده است. کومی در باره برکناری اندرو مکابی، معاون مدیر FBI ، روز شنبه از طریق توییتر خطاب به ترامپ گفته بود «بزودی ملت آمریکا خواهد فیافت که چه کسی صادق و شریف است و در اسرع وقت ملت آمریکا به حرف‌های من پی خواهند برد».

دونالد ترامپ پس از مدت کوتاهی از برکناری ماکابی در توییتر نوشت:« اندرو مکانی برکنار شد این روز برای کارمندان و کارکنان زحمتکش FBI روزی عظیم و برای دموکراسی روزی مهم است».


در تاریخ 17 می 2017 وزارت دادگستری ایالات متحده، مولر را به عنوان دادستان عمومی برای بررسی پرونده دخالت روسیه در انتخابات را تعیین کرد.

کمپین انتخاباتی سال 2016 ترامپ به همکاری با روسیه متهم شده است اما ترامپ همواره این اتهامات را رد کرده است. رئیس جمهوری امریکا همواره تاکید می‌کند که روسیه هیچ دخالتی در نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نداشته است.

در پی بالا گرفتن شدت اختلافات میان نهادهای آمریکا در باره مسئله دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، دفتر تحقیقاتی فدرال «FBI» ماموریت تحقیق در این پرونده را به عهده گرفت.

ماكابى
Advertisement

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید