اردوغان کنترل شهر عفرین سوریه توسط ارتش ترکیه را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، روز یکشنبه هجدهم مارس، اعلام کرد که ارتش کشورش، شهر عفرین سوریه را به کنترل خود درآورد و پرچم ترکیه را در این شهر برافراشت.

به گزارش العربیه، اردوغام گفت که مرکز شهر عفرین، اکنون کاملا تحت کنترل ارتش ترکیه است و پرچم این کشور در این شهر برافراشته شده است.

از سوی دیگر دیده‌بان حقوق سوریه، در گزارشی گفته که نیروهای ترکیه و شماری از گروه‌های مخالف اسد نزدیک به آنکارا، وارد عفرین در شمال سوریه شدند و بخش‌هایی از مرکز شهر را به کنترل خود درآوردند.

رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه گفت:« درگیری‌ها اکنون در شهر عفرین که بخش‌هایی از آن به کنترل نیروهای ترکیه و شماری از مخالفان درآمده، ادامه دارد.

در همین حال، گروه‌های سوری نزدیک به ترکیه، روز یکشنبه در بیانیه‌ای، ورود به شهر عفرین و کنترل بخش‌های شرقی و غربی آن را اعلام کردند.

محمد الحمدین سخنگوی ارتش آزاد سوریه که از سوی ترکیه حمایت می‌شود، با اشاره به عقب‌نشینی شبه‌نظامیان یگان‌های مدافع خلق از شهر عفرین، گفت که جنگجویان مخالف رژیم اسد، بامداد امروز وارد این شهر شدند و بخش‌هایی از آن را تحت کنترل خود درآوردند.

الحمدین گفت که جنگجویان ارتش آزاد سوریه، در حین ورود به این شهر با هیچ گونه مقاومتی از سوی یگان‌های مدافع خلق، روبرو نشدند.

ارتش ترکیه و نیروهای سوری حمایت شده از آنکارا، شهر عفرین را از سه محور، محاصره کرده بودند.

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، عملیات نظامی ترکیه در شهر عفرین سوریه، از روز چهارشنبه گذشته تاکنون، به آوارگی بیش از 200 هزار نفر از ساکنان این شهر منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید