در واکنش به اقدام لندن، روسيه 23 دیپلمات بریتانیایی را از كشورش اخراج می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه روسیه روز شنبه 17 مارس 2018 اعلام کرد، 23 دیپلمات انگلیسی را در واکنش به اقدام بریتانیا که تصمیم طرد دیپلمات‌های روسیه را صادر کرده است، از مسکو اخراج خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از وزارت خارجه روسیه، پس از احضار سفیر انگلیس به وزارت خارجه روسیه به وی ابلاغ کرده که این 23 دیپلمات بریتانیایی «غیر مطلوب» هستند و باید خاک روسیه را ترک کنند.

مسکو علاوه بر این تصمیم گرفته که فعالیت شورای فرهنگی بریتانیا در روسیه متوقف و کنسولگری بریتانیا در سن پترزبورگ ببندد.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد این تصمیم را در واکنش به اقدامات غیردوستانه بریتانیا گرفته است.روابط بین روسیه و انگلیس طی دو هفته اخیر پس از مسمومیت جاسوس سابق روسیه و اتهام روسیه به دست داشتن در این اقدام به شدت تیره شده است.

روز چهارشنبه ترزا می، نخست وزیر انگلیس با اعلام بسته تنبیهی علیه روسیه اخراج 23 دیپلمات روسی از انگلیس را اعلام کرده بود.

کرملین در واکنش به اظهارات بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس که روز جمعه گفته بود «حمله به جاسوس روس‌تبار در انگلیس احتمالاً تصمیم پوتین بوده است»، اعلام کرد: ادعای وزیرخارجه انگلیس درباره نقش پوتین در مسمومیت سکریپال «نابخشودنی» است.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در این باره اعلام کرد: مطرح کردن نام پوتین در این خصوص شوک آور و نابخشودنی است.

از سوی دیگر سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در واکنش به اظهارات تند وزیر دفاع انگلیس گفته است که او میخواهد نامش در تاریخ ثبت شود اما برای این کار سواد و تربیت کافی ندارد.

گفتنی است تنش‌ها میان روسیه و انگلیس از روز چهارم مارس و همزمان با مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس دوجانبه سابق و دخترش بالا گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید