چندین کشته و زخمی در اثر فروریختن یک پل عابرپیاده در شهر میامی آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در اثر فروریختن یک پل عابرپیاده در بزرگراهی در نزدیکی دانشگاه بین‌المللی فلوریدا در شهر میامی واقع در سواحل شرقی ایالات متحده آمریکا حداقل یک نفر کشته و6 نفر زخمی شده اند.

بنا به گزارش رسانه‌های آمریکا از قول‌ مقام‌های محلی در ایالات فلوریدا "چندین نفر" در این حادثه کشته و زخمی شده‌اند.

تا لحظه تهیه این گزارش شمار افرادی که در زیر آوار پل گیر افتاده اند مشخص نیست، اما تصاویر پخش شده نشان می‌دهد که حداقل 6 خودرو در زیر پل گرفتار شده‌اند.

ساخت این پل روز شنبه گذشته 10 مارس تمام شده بود. این پل عابر پیاده به منظور ایمن سازی عبور دانشجویان دانشگاه بین المللی فلوریدا از روی بزرگراه اخیرا احداث شده است.

براساس گزارش سی ان ان، به نقل از منابع محلی هنوز علت فرورختن این پل عابرپیاده که با مقاومت بسیار بالا طراحی شده است هنوز معلوم نیست و این نوع حادثه در 40 سال اخیر از تاریخ آمریکا بی سابقه توصیف شده است. تحقیقات درباره علل فرو ریختن این پل عابر پیاده ادامه دارد. این پل بنا گفته مقام های محلی در برابر توفان هایی با قدرت 5 درجه مقاوم سازی شده است و نیز عمر مفید آن تا 100 سال در نظر گرفته شده است. گفته می شود 14.2 میلیون دلار نیز برای ساخت این پل هزینه شده بود.

روزنامه میامی هیرالد گزارش داد تعداد نامشخصی از افراد هنوز در زیر آوار این پل رهگذر که دانشگاه بین المللی فلوریدا و خوابگاه دانشجویان را به هم وصل می کند، گرفتار شده اند.

گزارش های تلویزیونی نشان می دهد که علاوه بر نیروهای پلیس خودروها و نیروهای امدادی و اورژانس و چند دستگاه جرثقیل در محل حادثه مستقر شده اند و برای خارج کردن قربانیان این حادثه از زیر آوار پل در تلاش هستند. دست کم پنج تا شش خودرو در زیر آوار پل گیر افتاده اند.

عملیات امدادرسانی در محل حادثه ادامه دارد و احتمال افزایش تلفات می رود. پلیس فلوریدا گفته است احتمالا بر اثر این حادثه، تعداد زیادی کشته و زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید