«ارتش ترکیه عفرین را محاصره کرد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ترکیه سه‌شنبه 13 مارس اعلام کرد که نیروهایش، شهر عفرین در شمال سوریه را محاصره کردند.

پیش از این خبرگزاری آناتولی به نقل از بکر بوزداگ سخنگوی دولت ترکیه گزارش داده بود که این کشور، شهرک عفرین سوریه را از تصرف «جنگجویان» پاکسازی خواهد کرد.

اشاره سخنگوی دولت ترکیه به واحدهای حمایت از خلق (کُرد) است که شهرک عفرین و شماری دیگر از مناطق در شمال سوریه را کنترل می‌کند. ترکیه این گروه را که هم‌پیمان آمریکا در جنگ علیه داعش است، «تروریست» و امتداد حزب کارگران کردستان می‌داند.

بکر بوزداگ همچنین به خبرنگاران گفت: «1102 کیلومتر مربع از عفرین را از حضور تروریست‌ها پاکسازی کردیم. به زودی به مرکز شهرک خواهیم رسید و آن را هم پاکسازی خواهیم کرد».

دوشنبه پس از آن‌که ارتش ترکیه به مرزهای شهرک عفرین رسید، صدها تن از غیرنظامیان از این شهرک فرار کردند. این درحالی است که برپایه اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه، ده‌ها خودرو در انتظار اجازه خروج به مناطق تحت کنترل نیروهای دولتی سوریه به سر می‌برند.

عملیات ارتش ترکیه برای بیرون راندن واحدهای حمایت از خلق (کُرد) از شمال سوریه، 20 ژانویه گذشته آغاز شد. در نتیجه این عملیات، اوضاع انسانی در شهرک عفرین، رو به بحران گذاشت. نزدیک شدن نیروهای ارتش ترکیه باعث شد غیرنظامیان از محاصره کامل شهرک نگران شده و بسیاری از آن‌ها فرار را بر ماندن ترجیح دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید