واکنش تمسخرآمیز موسکو به برکناری تیلرسون: آیا ما مسئولیم؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روسیه به شکل تمسخرآمیزی به برکناری رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده آمریکا واکنش نشان داد و با یادآوری تلویحی اتهام دخالت موسکو در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، پرسید که آیا برکناری تیلرسون نیز به گردن روسیه انداخته خواهد شد؟

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه، روز سه‌شنبه 13 مارس 2018 گفت: «آیا هنوز کسی روسیه را به دست داشتن در تغییر مناصب در واشنگتن متهم نکرده است؟»

نهادهای اطلاعاتی آمریکا تاکید می‌کنند مقامات روسیه اقدامات پیچیده‌ای برای تاثیر بر نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، به نفع دونالد ترامپ انجام داده‌اند. این اقدامات به ویژه در شبکه‌های اجتماعی و از طریق انتشار اخبار دروغ انجام شد. روسیه به طور مستمر این اتهام را رد کرده است.

تیلرسون پیش از انتخاب به عنوان وزیر امور خارجه دولت دونالد ترامپ، دو دهه رئیس غول نفتی اکسون موبایل بود و به طور دائم با مقامات روسیه و از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور در ارتباط بود.

با روی کار آمدن رکس تیلرسون پیش‌بینی می‌شد که روابط موسکو و واشنگتن بهبود یابد ولی عکس این امر رخ داد و در دوره وزارت تیلرسون، روابط روسیه آمریکا به تیرگی گرایید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید