آمریکا خواستار برگزاری نشست فوری درباره سوریه در اردن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه ایالات متحدۀ آمریکا شامگاه دوشنبه 12 مارس گفت دولت این کشور خواستار برگزاری نشست فوری در اردن برای بررسی اوضاع جنوب غرب سوریه شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام مسئول در وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد ایالات متحده به دلیل نگرانی از گزارش‌های منتشر شده درباره حملاتی که در جنوب غرب سوریه و در داخل محدوده مناطق توافق کم اتش صورت می‌گیرد، خواستار برگزاری یک نشست فوری در اردن شده است.

مقام مسئول در وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد در صورتی که گزارش‌ها درباره این حملات صحت داشته باشند، دولت سوریه آشکارا نظام آتش‌بس مذاکره‌شده در سال گذشته را نقض کرده و دامنه درگیری‌ها را گسترده‌تر کرده است.

در این بیانیه آمده است: «ما از تمامی طرف‌ها در مناطق کم تنش در جنوب غرب سوریه می‌خواهیم از انجام اقداماتی که آتش‌بس را به مخاطره می‌اندازد و همکاری‌های آتی را دشوارتر می‌کند، خوددای کنند».

این بیانیه می‌افزاید: «ما به منظور بررسی اوضاع در جنوب غرب سوریه و اطمینان از حفظ مناطق کم تنش که آمریکا به مذاکرات صورت گرفته برای برقراری آن کمک کرده است، خواستار برگزاری یک نشست فوری در اردن شده‌ایم.»

ایالات متحده آمریکا دوشنبه با ارائه پیش نویس قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل متحد، خواستار آتش بس فوری در دمشق وغوطه شرقی شد.

آنتونیو گوتیرش دبیرکل سازمان ملل متحد نیز در این زمینه خواستار «پشنهادهای فوری اعضا برای نظارت بر روند آتش بس و خروج غیر نظامیان از مناطق شاهد نبرد در غوطه شرقی» شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید