فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بریتانیا: مسموم کردن جاسوس سابق روس اقدامی نظامی در خاک ما است

  منبع: العربیه.نت فارسی

  ترزا می نخست‌وزیر بریتانیا دوشنبه 17 مارس گفت مسموم کردن جاسوس سابق روسی به مثابه «اقدام نظامی در خاک بریتانیا» است.
  به گزارش خبرگزاری‌ها،ترزا می گفت که سرگئی اسکریپال جاسوس سابق سازمان اطلاعات روسیه، توسط توعی گاز اعصاب تولید شده در روسیه، مسموم شده است.

  ترزا می که در پارلمان بریتانیا سخن می‌گفت، به وجود احتمال بزرگ دست داشتن مسکو در مسوم کردن این جاسوس سابق اشاره کرد و گفت روسیه تا سه‌شنبه باید درباره ابهامات مسموم کردن اسکریپال و دخترش توضیح دهد.

  اسکریپال (66 ساله) و دخترش (33 ساله) توسط گاز اعصاب مسموم شده‌اند. به گفته پلیس، وضعیت جسمی این دو در وضعیت خطر قرار دارد و همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. ترزا می گفت که سفیر روسیه در بریتانیا برای توضیح درباره چگونگی وارد کردن گاز اعصاب روسی به بریتانیا، احضار شده است.

  مسکو رد می‌کند

  این در حالی است که مسکو سخنان ترزا می را رد می‌کند. ماریا زاخاروف سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با رد سخنان می گفت: «این یک نمایش مضحک در پارلمان بریتانیا است» او افزود: «این سخنان بخشی از حمله سیاسی علیه روسیه است».

  پیشتر بریتانیا هشدار داده بود که چنانچه دست داشتن روسیه در مسموم کردن اسکریپال اثبات شود، با «واکنشی سخت» روبرو خواهد شد. روسیه این جاسوس سابق را به لو دادن ده‌ها تن از جاسوس‌های روسیه به سازمان اطلاعات بریتانیا متهم می‌کند.

  دمتری پیسکوف سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم با اشاره به مسموم شدن اسکریپال در خاک بریتانیا، گفت که او جاسوس سازمان اطلاعات بریتانیا بود و این رویداد ربطی به روسیه ندارد.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران