ويديو...ژاپن و انقلاب بزرگ در دنیای ربات سازی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژاپن به تازگی اعلام کرده که قصد دارد تا سال 2020 از ربات‌های پیشرفته در در تمام عرصه‌های زندگی استفاده کند.

مسئولان پروژه ربات سازی در ژاپن تصمیم گرفته‌اند که بیش از هرجای دیگر در جهان، دنیای ربات سازی را دگرگون کنند

حال سئوالی که در اینجا باید به آن جواب داد شود این است که آیا پیشرفت صنعت ربات سازی به نفع انسان‌هاست یا به رقیبی برای گرفتن فرصت‌های شغلی برای بشر تبدیل خواهد شد.


ژاپن از مهمترین کشورهای جهان در زمینه ربات سازی است.این کشور در صنعت ربات سازی دست به انقلاب بزرگی زده است.

در این ویدیو یکی از مخترعان در تیم توسعه روبات ژاپن، می گوید که این ربات در چند سال آینده، به رفیقی خوش برخورد برای همه تبدیل خواهد شد.


اما به گفته مخترع ماهیت عملکرد این روبات ها متفاوت است برخی برای سرگرمی وبرخی دیگر از آنها برای انجام كارهاى سخت، مانند حمل اشیاء سنگین و غيره بکار گرفته می‌شود.

آمار نشان می دهد که در صد جمعیت ژاپن تا 20 سال آیند به میزان 12% کاهش می یابد و تخمین زده می شود که 35 درصد از جمعیت این کشور به بیش از 65 سال سن خواهند داشت بنابرین به نظر می رسد که جبران این کاهش را ربوت‌ها برطرف خواهند کرد.


روبات‌ها می توانند وظایفی مانند پذیرش و استقبال از مردم در دفاتر شرکت‌ها هتل‌ها را انجام دهند، همچنین می توانند کارهای پیچیده تری مانندآشپزی در رستوران ها را انجام دهند و جایگزین کارگران در فروشگاه های «فست فود» شوند.

ژاپن برای ایجاد پیشرفت در صنعت ربات سازی بیش از یک و نیم میلیارد دولار هزینه کرده است.

کارشناسان معتقدند که ربات‌ها مانند همه چیز می توانند در جنبه مثبت و منفی از آنها استفاده کرد درست مانند یک چاقو که هم در بریدن نان و کندن پوست میوه می توان از آن استفاده مثبت کرد و هم به عنوان ابزاری منفی برای قتل انسان‌ می شود از آن استفاده کرد بنابرین به نحوه به کارگیری ربات توسط انسان بستگی دارد.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید