کاخ‌سفید: ترامپ با رهبر کره شمالی در ماه مه ملاقات خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید روز پنجشنبه 8 مارس 2018 اعلام کرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، آمریکا برای دیدار با کیم یونگ-یون در چارچوب تلاش برای خلع سلاح اتمی موافقت کرد.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای از آمادگی آقای ترامپ برای دیدار با کیم جونگ یون، که هنوز مکان و زمان آن مشخص نشده است، خبر داد.

سخنگوی کاخ سفید گفت: ما در حال حاضر برای خلع سلاح اتمی کره شمالی تلاش خواهیم کرد.

سندرز گفت: «در حال حاضر فشارها و تحریم علیه پیونگ یانگ باید باقی خواهد ماند تا نتایج گفتگوها مشخص شود».

یک مقام بلند پایه کره جنوبی اعلام کرد، در پی مذاکرات با کره شمالی رهبر این کشور قبول کرد که با ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ملاقات کند تا در باره مسئله خلع سلاح اتمی کره شمالی به راه حلی برسند.

در همین حال چانگ ای یون، مشاور امنیت ملی کره جنوبی، در سخنانی در کاخ سفید اعلام کرد، ترامپ پذیرفت که تا ماه مه با رهبر کره شمالی دیدار می کند و درباره خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره گفتگو کند.

رهبر كره شمالى در ملاقات با هيئتى از كره جنوبى
رهبر كره شمالى در ملاقات با هيئتى از كره جنوبى

چانگ ای یون، برای انتقال پیام و دعوت رهبر کره شمالی به واشنگتن سفر کرده است. او در پیونگ یانگ با رهبر کره شمالی دیدار کرده بود.
چانگ که اکنون در آمریکا به سر می‌برد شامگاه پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران از موافقت ترامپ برای دیدار با کیم جونگ اون خبر داد.

چانگ گفت، رهبر کره شمالی پذیرفت که مانور نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی که قرار است ماه آینده اجرا شود، تهدیدی برای کشورش تلقی نمی شود.

دونالد ترامپ در توییتر از این پیشرفت استقبال کرد. ترامپ در توییتر خود نوشت: «کیم جونگ اون در گفت و گو با نمایندگان کره جنوبی از خلع سلاح هسته ای صحبت کرده، نه فقط از تعلیق. همچنین در طول این مدت، کره شمالی آزمایش موشکی نخواهد داشت. پیشرفت زیادی صورت گرفته و تا زمان حصول توافق تحریم ها سرجای خود باقی می مانند. در حال برنامه ریزی برای دیدار هستیم»


در همین حال ژاپن نیز از این اقدام کره شمالی استقبال و از تلاش های مستمر کره شمالی قدردانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید