دستگیری چهار عراقی که برای حمله به سفارت آمریکا در آنکارا برنامه‌ریزی می‌کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های ترکیه دوشنبه 5 مارس اعلام کردند که چهار مظنون به عضویت در گروه داعش که در تدارک حمله به سفارت آمریکا در آنکارا پایتخت ترکیه بودند، توسط نیروهای پلیس و عوامل امنیتی این کشور دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری رادیو و تلفزیون دولتی ترکیه «TRT» این افراد تبعه کشور عراق بوده و در شهر «سامسون» ترکیه دستگیر شده‌اند.

بنا بر اعلام این رسانه، دو نفر از این متهمان طی عملیات مشترک تیم‌های مبارزه با تروریسم اداره پلیس سامسون و سازمان اطلاعات ترکیه در ایست بازرسی واقع در مسیر شهر سامسون ـ آنکارا و 2 نفر دیگر از همدستان‌شان نیز در محل اقامت‌شان در شهرستان ایلک آدیم دستگیر شدند.

بنا بر اعلام رسانه‌های ترکیه، از محل سکونت افراد دستگیر شده، اسناد و مدارک دیجیتال و سازمانی داعش کشف و ضبط شده است و بازجویی از آن‌ها ادامه دارد.

سفارت آمریکا در آنکارا اعلام کرد که این سفارتخانه دوشنبه به علت تهدیدات امنیتی تعطیل است و به اتباع آمریکایی نیز هشدار داد که از حضور در مکان‎های پرازدحام خودداری کنند.

همچنین شبکه تلویزیونی سی.ان.ان ترک اعلام کرد که با توجه به تعطیلی سفارت آمریکا در آنکارا، تدابیر شدید امنیتی در مقابل این سفارتخانه با استقرار نیروهای امنیتی برقرار شده است.

«بکر بوزداگ» معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه در حاشیه نشست شورای وزیران این کشور با تاکید بر این که تدابیر امنیتی لازم در این رابطه اتخاذ شده، گفت: «تعطیلی سفارت آمریکا در آنکارا تصمیم سیاسی نیست بلکه به دلایل امنیتی اتخاذ شده است». وی با تاکید بر اتخاذ تدابیر امنیتی شدید در سرتاسر ترکیه گفت: «نیروهای امنیتی با اتخاذ تدابیر امنیتی شدید در سرتاسر کشور در حالت هشدار و آمادگی کامل قرار دارند».

دفتر فرماندار آنکارا نیز اعلام کرد که از منابع آمریکایی درباره تهدیدهای تروریستی احتمالی پیام‌هایی دریافت کرده است و به همین دلیل تدابیر امنیتی در اطراف سفارت آمریکا و دیگر مکان‌های حضور اتباع آمریکایی در پایتخت ترکیه تشدید شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید