درخواست بریتانیا برای برگزاری نشست فوری شورای حقوق‌ بشر درباره غوطه شرقی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت بریتانیا امروز پنج شنبه یکم مارس خواستار برگزاری جلسه فوری شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد طی روزهای آینده برای بررسی وضعیت منطقه غوطه شرقی در سوریه شد.

«رولاندو گومز» سخنگوی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد این شورا که از 47 کشور تشکیل شده و مقر آن در ژنو می باشد امروز موضوع درخواست بریتانیا برای برگزاری جلسه فوری شورای حقوق‌بشر سازمان ملل درباره اوضاع غوطه شرقی سوریه را مورد بررسی قرار می دهد.

از طرفی « جولیان برایتوایت» سفیر بریتانیا در مقر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو نیز گفت کشورش در صدد است بیانیه ای را در خصوص این موضوع صادر کند که به زودی متن آن در اختیار اعضای شورای حقوق بشر و رسانه ها قرار خواهد گرفت.

فعالان سوری چهارشنبه 28 فوریه اعلام کردند جنگنده های روسی 46 بار شهرها و مناطق مسکونی در منطقه غوطه شرقی را بمباران کردند و عملا آتش بس «کوتاه مدت» اعلام شده از طرف مسکو را زیر پا گذاشتند.

مخالفان رژیم سوریه نیز روز سه شنبه گذشته روسیه را به بمباران مسیرهای تردد غیر نظامیان در غوطه شرقی متهم کردند. غوطه شرقی سالهاست که در محاصره رژیم بشار اسد و در زیر سهمگین ترین بمباران های هوایی آن به سر می برد.

علاوه بر این هزار نفر زخمی و بیمار از بین غیر نظامیان هم اکنون در غوطه شرقی در انتظار اجرای آتش بس اعلام شده از تمامی طرف های درگیر به سر می برند، در حالی که سازمان بهداشت جهانی نگران آن است که مبادا این افراد در پی ناکامی آتش بس چند ساعته و از سرگیری درگیری ها جان خود را از دست بدهند.

دعوت روسیه برای برقراری آتش 5 ساعته روزانه روز گذشته و پس از مدت کوتاهی با شکست مواجه شد و جنگنده های رژیم اسد و روسیه بمباران این منطقه ی محاصره شده و با تراکم جمعیتی بالا را مجددا از سرگرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید