.
.
.

باد شكم يک مسافر، هواپیمایی را مجبور به فرود اضطرارى كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک هواپیمای شرکت هواپیمایی ترانساویا که از دبی راهی آمستردام بود، به دلیل مشکلات پیش آمده بر اثر باد شکم یکی از مسافران ناچار به فرود اضطراری در وین، پایتخت اتریش شد.

پایگاه اینترنتی روزنامه "هویته" اتریش روز دوشنبه 19 فوریه 2018 گزارش کرد یک هواپیمای خطوط هوایی ترانساویا به دلیل درگیری تعدادی از مسافران ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه وین شد. این مسافران به دلیل خروج مکرر باد معده از یکی از آنها با یکدیگر درگیر شده بودند.

پلیس اتریش برای تامین امنیت این پرواز ناچار به بازداشت و اخراج چهار نفر از مسافران که با یکدیگر درگیر شده بودند، از این هواپیما شد. با این حال فردی که مکررا باد معده از او خارج می‌شد، اجازه ادامه مسیر یافت.

پرواز شماره HV6902 شرکت ترانساویا که یک شرکت هلندی ارائه‌کننده پروازهای ارزان قیمت است، از دبی به مقصد آمستردام در حال پرواز بود که دعوای مسافران، خلبان را ناچار به فرود اضطراری در میانه مسیر کرد.

براساس گزارش‌ها یک مسافر کهنسال در طول مسیر نتوانسته مانع خروج باد معده شود و بارها این اتفاق تکرار شد. این موضوع دو خواهر هلندی را که در نزدیکی مسافر نشسته بودند، عصبانی کرد و علیرغم اخطار مکرر خلبان و کادر پرواز، موضوع منجر به دعوا شد. خلبان نیز ناچار شد در وین فرود اضطراری کند.

پس از فرود هواپیما در وین، پلیس اتریش به همراه چند سگ وارد هواپیما شده و چهار نفری را که در این‌باره با یکدیگر درگیر شده بودند دستگیر کرد. این چهار نفر بدون هیچ توضیحی در فرودگاه وین آزاد شدند ولی موضوع کماکان میان شرکت ترانساویا و دو زن جوان ادامه دارد. یکی از این دو نفر که زنی 25 ساله به نام نورا است، به رسانه‌های هلند گفت: «ما اصلا آن دو مرد را نمی‌شناسیم و تنها از روی بدشانسی در کنار آن‌ها نشسته بودیم». در سوی مقابل شرکت ترانساویا این چهار نفر را تا پایان عمر از سوار شدن به هواپیماهایش محروم کرد.