.
.
.

مشاور امنیت ملی آمریکا: زمان اقدام جهانی علیه تهران فرا رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ايالات متحده آمریکا این بار از زبان مشاور امنیت ملی‌اش هربرت مک‌مستر تکرار کرد که زمان اقدام جهانی علیه تهران فرا رسیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز مک‌مستر که شنبه 17 فوریه در کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی می‌کرد، ایران با به بی‌ثبات کردن منطقه متهم کرد و گفت که «شبکه مزدروان تهران قوی‌تر شده است».

او افزود که زمان رفع نقایص برجام و مقابله با اقدامات مخرب ایران در منطقه فرا رسیده است.

مشاور امنتی ملی آمریکا گفت: «اکنون زمان آن رسیده است به نقایص جدی در توافق اتمی با ایران رسیدگی شود و با فعالیت‌های بی‌ثبات کننده آن، از جمله، توسعه برنامه موشکی و حمایت از تروریست‌های نیابتی و شبه نظامیانی که به تنش های مخرب در سراسر خاورمیانه بزرگ دامن می‌زنند، مقابله شود».

او همچنین گفت که سپاه پاسداران ابزار گسترش خشونت برای رژیم جمهوری اسلامی ایران است.

او گفت: «رژیم جمهوری اسلامی ایران از موسسات وابسته به سپاه پاسداران مانند، ماهان ایر، که به فرودگاه مونیخ هم پرواز می‌کند، برای گسترش خشونت استفاده می‌کند».

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که امنیت بین‌المللی و وجدان اخلاقی ایجاب می‌کند که هرگونه تجارت با شرکت‌های وابسته به سپاه پاسداران متوقف شود وضمن تلاش برای توسعه بخش تجاری مشروع در ایران ، رژیم جمهوری اسلامی زیر فشار گذاشته شود که به مردم ایران احترام بگذارد.

درباره سوریه، مک‌مستر گفت گزارش‌های علنی نشان می‌دهد که بشار اسد رئیس نظام سوریه از تسلیحات شیمیایی علیه مخالفان خود استفاده کرده است.

مک‌مستر، همچنین گفت: «زمان آن فرا رسیده که جامعه بین‌المللی دولت سوریه را مسئول این‌گونه اقدامات بداند».

وی که در کنفرانس امنیتی مونیخ سخنرانی می‌کرد، ادامه داد: «تصاویر به طور واضح نشان می‌دهد که استفاده اسد از تسلیحات شیمیایی همچنان ادامه دارد».

مشاور امنیت ملی آمریکا خاطر نشان کرد: «زمان آن فرا رسیده که تمامی کشورها، رژیم سوریه و حامیان آن را مسئول اقداماتشان بدانند و از تلاش‌های سازمان منع تسلیحات شیمیایی حمایت کنند».

مک‌مستر همچنین گفت: «گروه‌های وابسته به ایران در حال قدرت گرفتن هستند و بر فعالیت خود در منطقه افزوده‌اند و اکنون زمان برخورد با آنهاست».