.
.
.

نخست‌وزیر بریتانیا: آماده‌ایم اقدام‌های بیشتری علیه ایران انجام دهیم

ترزا می: نگرانی‌های مشترکی درباره اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در خاورمیانه داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا روز جمعه 16 فوریه 2018 گفت که کشورش نگرانی‌های مشترکی با آمریکا در زمینه فعالیت‌های ایران در خاورمیانه دارد و بریتانیا آماده است اقدامات بیشتری علیه ایران انجام دهد.

ترزا می در سفر به برلین و دیدار با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان بر پای‌بندی به توافق هسته‌ای و ضرورت اجرای کامل آن تاکید کرد.

او به خبرنگاران گفت: «ما اتفاق نظر داریم که همزمان با تلاش برای حفاظت از توافق هسته‌ای، نگرانی‌های مشترکی درباره اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران در خاورمیانه داریم و آماده‌ایم برای حل این مشکلات اقدامات مناسب بیشتری [علیه ایران] انجام دهیم.»

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا نیز روز دوشنبه 12 فوریه درباره نقش ایران در رویارویی رخ داده در مرزهای اسرائیل و سوریه ابراز نگرانی کرده بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز جانسون گفت: «ما ما درباره رفتارهای ایران که تلاش‌ها برای آغاز روند صلح حقیقی در سوریه را نادیده می‌گیرند، نگرانیم.»

او افزود: «ما از روسیه می‌خواهیم نفوذ خود را برای فشار بر رژیم [سوریه] و حامیانش با هدف جلوگیری از اقدامات تحریک‌آمیز و همچنین عدم افزایش تنش به کار گیرد تا زمینه راه‌حل سیاسی گسترده‌تر فراهم شود.»

آتش ضدهوایی سوریه روز شنبه 10 فوریه یک جنگنده اسرائیلی را در مسیر بازگشت از عملیات بمباران مناطق تحت حمایت ایران در سوریه سرنگون کرد.