.
.
.

دستکم 17 کشته و ده‌ها زخمی در حادثه تیراندازی در دبیرستانی در آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تیراندازی توسط جوانی 19 ساله در دبیرستانی واقع در جنوب شرق ایالت فلوریدای آمریکا، دستکم 17 کشته و ده‌ها زخمی برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری‌ها، پلیس محلی در بخش بروودار با اعلام این خبر تاکید کرد که این بدترین حادثه شلیک آتش طی 25 سال گذشته در ایالات متحده است که چهارشنبه 14 فوریه روی داد.

عامل این حمله که نیکولاس کروز نام دارد، توسط نیروهای پلیس دستگیر شد. او که نوشته‌هایش در شبکه‌های اجتماعی «بسیار نگران کننده» توصیف شد، مسلح به اسلحه‌ای اتوماتیک از نوع آر-15 بود.

این حادثه اندکی پیش از تعطیلی مدرسه و خروج دانش‌آموزان از دبیرستان «مارگوری ستونمان داگلاس» روی داد؛ دبیرستانی که در 72 کیلومتری شمال فلوریدا واقع است.

تصاویری که تلویزیون‌ها به صورت زنده پخش کردند، دانش‌آموزان را در حال فرار از مدرسه نشان داد در حالی که نیروهای پلیس و نیروهای امدادی، در منطقه مستقر شده بودند.

رئیس پلیس بخش برووارد در توئیتر نوشت که «عامل تیراندازی دستگیر شده است».

بنا بر اعلام پلیس، 12 تن از قربانیان در داخل مدرسه کشته شدند، دو تن دیگر در خارج از مدرسه کشته شدند، یکی دیگر در خیابان درگذشت و دو تن هم در اثر شدت جراحات در بیمارستان جان خود را از دست دادند.

پلیس فدرال آمریکا FBI هم اعلام کرد به نیروهای پلیس محلی در انجام تحقیقات کمک می‌کند.


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم با انشار پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر، با «وحشتناک» توصیف کردن حادثه، نوشت که به خانواده‌های قربانیان حادثه، تسلیت می‌گوید. او افزود که کودک یا معلم نباید در هیچ مدرسه آمریکایی، احساس ناامنی کنند.

در توئیتی دیگر، ترامپ نوشت که با مسئولان اجرای قانون درباره حادثه تیراندازی در فلوریدا همکاری می‌کند.

گروه «اوری تایم فور جین سیفتی» که در نظارت بر اسلحه در آمریکا فعالیت می‌کند، اعلام کرد که این هجدهمین حادثه تیراندازی در مدرسه‌ای آمریکایی طی یک سال گذشته است. این آمار شامل خودکشی‌ها و حوادثی می‌شود که هیچ کس در آن آسیب ندید.

نقشه‌ محل حادثه تیراندازی