.
.
.

تصاویر اولیه از عامل تیراندازی و قتل 17 تن در مدرسه فلوریدا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های آمریکایی، تصاویر اولیه جوان 19 ساله عامل تیراندازی و کشتن دستکم 17 تن و زخمی کردن ده‌ها تن دیگر در دبیرستانی در ایالت فلوریدای ایالات متحده را منتشر کردند.

عامل تیراندازی که نیکولاس کروز نام دارد و سپتامبر 1998 به دنیا آمده، توسط نیروهای پلیس دستگیر شد. او که نوشته‌هایش در شبکه‌های اجتماعی «بسیار نگران کننده» توصیف شده، مجهز به اسلحه شبه اتوماتیک آر-15 بود.

عامل تیراندازی
عامل تیراندازی


گیلیان دیویز (19 ساله) که به تازگی از مدرسه فارغ التحصیل شده، در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت که کروز سال اول دبیرستان به برنامه آموزش افسران ذخیره کم سن و سال زیر نظر ارتش آمریکا پیوستن.

او افزود: «نیکولاس کروز گاهی سخنان عجیبی از چاقو و تفنگ به زبان می‌راند... هیچ گاه کسی او را جدی نگرفت».
این حادثه اندکی پیش از تعطیلی مدرسه و خروج دانش‌آموزان از دبیرستان «مارگوری ستونمان داگلاس» روی داد؛ دبیرستانی که در 72 کیلومتری شمال فلوریدا واقع است.

عامل تیراندازی
عامل تیراندازی

تصاویری که تلویزیون‌ها به صورت زنده پخش کردند، دانش‌آموزان را در حال فرار از مدرسه نشان داد در حالی که نیروهای پلیس و نیروهای امدادی، در منطقه مستقر شده بودند.

گروه «اوری تایم فور جین سیفتی» که در نظارت بر اسلحه در آمریکا فعالیت می‌کند، اعلام کرد که این هجدهمین حادثه تیراندازی در مدرسه‌ای آمریکایی طی یک سال گذشته است. این آمار شامل خودکشی‌ها و حوادثی می‌شود که هیچ کس در آن آسیب ندید.