فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مکرون به پوتین: به رنج مردم سوریه پایان دهید

  منبع: دبی-العربیه.نت

  امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه روز جمعه 9 فوریه 2018 از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه خواست هر آنچه در توان دارد، به کار گیرد تا از بحرانی‌تر شدن اوضاع انسانی در سوریه جلوگیری کند.

  کاخ الیزه، کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد مکرون برای آماده‌سازی دیدار خود از روسیه در ماه آوریل با همتای روس خود تلفنی گفتگو کرد و نگرانی خود را بحرانی‌تر شدن اوضاع انسانی در سوریه و به کارگیری چندباره گاز کلر علیه غیرنظامیان در هفته‌های گذشته ابراز کرد.

  امانوئل مکرون در این گفتگو تاکید کرد که فرانسه از تصمیم خود برای جلوگیری از فرار از مجازات در زمینه استفاده از تسلیحات شیمیایی باز نخواهد گشت.

  ژان ایو لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز چهارشنبه 7 فوریه تاکید کرده بود که همه شواهد نشان می‌دهد رژیک سوریه در حال حاضر اقدامات به انجام حملاتی با گاز کلر می‌کند.

  در دیدار روسای جمهوری فرانسه و روسیه در 19 می 2017 در کاخ ورسای، امانوئل مکرون گفت که استفاده از هر نوع سلاح شیمیایی در سوریه، فرانسه را به واکنش فوری وا می‌دارد.

  مکرون درباره گفتگوهای پیش رو درباره آینده سوریه نیز تاکید کرد که موانع پیش روی گفتگوها و آغاز روند سیاسی شفاف و تحت نظارت سازمان ملل که صلح، ثبات و یکپارچگی را به سوریه باز می‌گرداند، آغاز خواهد شد.

  براساس اعلام کاخ الیزه، وزرای امور خارجه دو کشور در 27 فوریه بر این اساس عمل خواهند کرد و مشورت‌های منظم در بالاترین سطح ممکن میان دو کشور را افزایش خواهند داد.

  در بیانیه کاخ ریاست‌جمهوری فرانسه اشاره‌ای به نشست سوچی که چندی پیش تحت نظارت و حمایت روسیه برگزار شد، اشاره‌ای نشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران