.
.
.

درخواست 14 سناتور آمریکایی برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شماری از سناتورهای آمریکایی، روز پنج‌شنبه هشتم فوریه، از دونالد ترامپ رئيس جمهوری کشورشان خواستند تا تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کند.

وبسایت «مارکو روبیو» نامه‌ای با امضای 14 سناتور آمریکایی را منتشر کرده که از ترامپ خواسته‌اند، تحریم‌ها علیه ایران را افزایش دهد.

به گزارش صدای آمریکا، آقای روبیو به همراه «تاد یانگ» سناتور جمهوریخواه ایالت ایندیانا نامه را تهیه و به امضای سایر سناتورها رسانده‌اند.

دلیل اصلی درخواست این 14 سناتور برای تشدید تحریم های ایران، برنامه موشک‌های بالستیک ایران اعلام شده است.

در بخشی از نامه این سناتورها آمده است: «ایران به طور فعال به دنبال برنامه موشکی بالیستیک است که تهدیدی برای نیروهای اعزامی ما، متحدان ما و منافع ما است. باور داریم که تمرکز بر تهدید فزاینده برنامه موشکی ایران اهمیت دارد».

سناتورهای آمریکایی خواستار همکاری با دولت دونالد ترامپ برای حفاظت از ایالات متحده و متحدان در برابر تهدید ایران شده‌اند.

براساس قطعنامه 2231 شورای امنیت که بعد از توافق هسته‌ای تصویب شد، ایران از آزمایش موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی منع شده است. بنابراین ایالات متحده آمریکا و برخی کشورهای غربی بر این باورند که تهران با دست زدن به آزمایش‌های موشکی، قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است.

سناتورهای آمریکایی در نامه خود ضمن هشدار درباره همکاری احتمالی ایران و کره شمالی در زمینه موشکی، به رئیس جمهوری آمریکا پیشنهاد کردند تا نهادهای داخل ایران از جمله نیروی هوایی سپاه پاسداران را تحریم کند.

این نامه را سناتورها مارک روبیو، تاد یانگ، جان کورنین، تام کاتن، جیمز اینهوف، تد کروز، استیو داینز، کوری گاردنر، شلی مور کاپیتو، جان باراسو، دیوید پردو، دین هلر، جیمز ریچ و جانی آیزاکسون امضا کرده اند.