.
.
.

صدای دختر محجبه زیباروی سوری داوران مسابقه The Voice را شگفت‌زده کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک دختر جوان سوری که در نسخه فرانسوی مسابقه آواز the voice شرکت کرده بود، توانست رای مثبت هر چهار داور مرحله اول این مسابقه را کسب کرده، به دور بعدی راه یابد.

این دختر 22 سوری که منال نام دارد و از پدری سوری-ترک و مادری مغربی-الجزایری در شهر بزانسون در ایالت فرانش‌کونته فرانسه به دنیا آمده، در یکی از دانشگاه‌های فرانسه تحصیل می‌کند و روز شنبه 3 فوریه 2018 در هفتمین دوره مسابقه the voice شرکت کرد و ترانه "هله‌لويا" را به دو زبان انگلیسی و عربی اجرا کرد.

ترانه هله‌لويا اولین بار توسط لئونارد کوهن، خواننده کانادایی در سال 1984 خوانده شد و پس از آن توسط خوانندگان مشهوری چون کی‌دی لنگ، بون جوی، جاستین تیمبرلیک، الکساندرا بورک و روفوس وین‌رایت بازخوانی شد.

اصطلاح هله‌لويا که یک اصطلاح مذهبی رایج در میان مسیحیان است، برای ستایش خداوند به کار می‌رود، از جهت کاربرد، معنی و آوا بسیار شبیه الحمدلله در میان مسلمانان است،‌ ولی در واقع معنی هله‌لویا همان سبحان الله است. منال در ترانه‌ای که طی مسابقه the voice اجرا کرد، بخشی از این ترانه را به عربی خواند و ندای "یا اللهی" سر داد.

این دختر جوان مسلمان که با حجاب در این مسابقات ظاهر شد، گفت که شکل حجابش که نوعی حجاب مدرن است، توجه همه را به خود جلب کرد. او همچنین گفت که هیچگاه بدون حجاب دیده نخواهد شد و می‌توان او را به صورت "منال، دختری که حجاب بر سر دارد" معرفی کرد.

علیرغم همه اینها منال که در حال حاضر به دلیل علاقه‌اش به کودکان، به عنوان مربی مهدکودک فعالیت می‌کند، برای طرفداران فرانسوی چندان ناآشنا نیست. کانال یوتیوب او را 16 هزار نفر و صفحه اینستاگرام او را 26 هزار نفر دنبال می‌کنند و او پیش از این، در این دو صفحه ویدئوهایی از ترانه‌هایی که بازخوانی کرده، منتشر کرده است.

او به زبان‌های عربی، فرانسوی، انگلیسی و اسپانیولی تسلط دارد و آشنایی مختصری نیز با زبان سوئدی دارد.