فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کودک گریان خود را بغل کنید تا ساکت شود

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  احتمالا بارها از خود پرسیده‌اید برای ساکت کردن یک نوزاد گریان چه باید کرد. جواب ساده است: او را بغل کنید.

  در آغوش گرفتن یک نوزاد گریان می‌تواند به ساکت شدن او و پایان گریه‌هایش منجر شود، اما دلیل این امر چیست؟ در مطالعه‌ای که مجله "کارینت بیولوژی" منتشر کرده، دلیل این امر وجود نوعی ویژگی‌های رفتاری و غریزی است که از نسل‌های بسیار دور و از آغاز حیات به بشر امروزین به ارث رسیده، ذکر شده است.

  مجله تایم یک تحقیق علمی را که سال‌ها پیش مجله کارینت بیولوژی درباره به ارث رسیدن برخی ویژگی‌های رفتاری از نسل‌ها بسیار دور به بشر امروزین منتشر کرده بود، بازنشر کرد.

  براساس این مطالعه زمانی که والدین فرزند خود را در آغوش کشیده و می‌ایستند، کودک نبض و ضربان قلب آنها را متوجه شده و احساس اطمینان می‌کند.

  این موضوع با زمانی که انسان در سده‌ها و هزاره‌های دور قربانی حیوانات درنده بود در ارتباط است. هنگامی که والدین برای حمایت از فرزندان خود، آنها را در آغوش می‌گرفتند، کودک احساس اطمینان می‌کرد. به نظر می‌رسد این احساس اطمینان و حمایت هنوز در بشر از بین نرفته و کودک گریانی که توسط والدین خود به آغوش گرفته می‌شود، همان تفسیری را از شرایط می‌کند که نوزادان هزاره‌های دور می‌کردند.

  در این مطالعه نشان داده شده زمانی که کودک را در حمل می‌کنید ضربان قلب بود آرامتر می‌شود ولی زمانی که او را به آغوش می‌کشید، سرعت ضربان قلب او به مقدار بیشتری کاهش می‌یابد و کودک به آرامش می‌رسد. براساس نتایج این مطالعه یکی از راه‌های متوقف کردن گریه کودکان در آغوش گرفتن آنهاست.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران