.
.
.

تظاهرات خشم در پاکستان در پی تجاوز به زینب 8 ساله و انداختن جنازه‌اش در زباله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تظاهرات خشم‌آلودی که از چهارشنبه 10 ژانویه در پاکستان در پی ربودن زینب الانصاری 8 ساله و سپس تجاوز و قتل او روی داد، دستکم دو کشته برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دادستان پاکستان هم تحقیق درباره این «جنایت» را آغاز کرد. ارتش پاکستان نیز حمایت خود را از سازمان‌های ذی‌ربط برای «یافتن و دستگیری مجرمان و تسلیم‌شان به عدالت» اعلام کرد.

مقام‌های پاکستانی نیروهایی شبه‌نظامی به شهر کاسور در اقلیم پنجاب واقع در نزدیکی هند را فرا خواندند تا در مقابله با اعمال خشونت‌آمیز روی داده پس از تجاوز به دختر بچه 8 ساله و قتل او، یاری رسانند.

زینب 8 ساله که به او تجاوز شد و سپس به قتل رسید
زینب 8 ساله که به او تجاوز شد و سپس به قتل رسید

روز چهارم ژانویه، زینب 8 ساله ربوده و روز سه‌شنبه 9 ژانویه، جنازه‌اش در سطل زباله پیدا شد.

به گفته یک مقام مسئول امنیتی، زینب هشتمین دختر بچه‌ از شهر کاسور است که در یک سال گذشته، مورد تجاوز قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول گفت که اوضاع شهر همچنان تنش‌آمیز است و طی اعتراض‌های صورت گرفته، دستکم 2 تن کشته و 3 تن دیگر زخمی شدند.

معترضان خشمگین روز چهارشنبه تلاش کردند به مرکز پلیس شهر یورش ببرند؛ مساله‌ای که باعث شد مسئولان اقلیم پنجاب، نیروهای شبه‌نظامی را فرا بخوانند.

تصویری تخیلی از متهم اصلی که پلیس آن را پخش کرد
تصویری تخیلی از متهم اصلی که پلیس آن را پخش کرد

از سویی بنا بر بیانیه صادره از سوی دادگاه عالی، دادستان پاکستان از پلیس خواست ظرف 24 ساعت گزارش‌های خود را درباره «جنایت» روی داده، ارائه دهند.

ارتش پاکستان نیز در جستجو به دنبال «مجرمان» مشارکت می‌کند. سخنگوی ارتش پاکستان در توئیتر نوشت که رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این کمک را به نهادهای ذی‌ربط پیشنهاد کرد.

اوت 2015 نیز شهر کاسور در صدر اخبار رسانه‌های جهان قرار گرفت. آن هنگام باندی متشکل از 25 مرد، اقدام به فیلمبرادی از 280 کودک هنگام تجاوز جنسی به آن‌ها کرده بودند. اعضای بانک کودکان را تهدید کرده بودند که در صورت گزارش ماجرا به پلیس، تصاویرشان را منتشر خواهند کرد.