.
.
.

ترامپ فلسطینی‌ها را به قطع کمک‌های مالی تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه 3 ژانویه، دولت فلسطین را به قطع کمک‌های مالی تهدید و این دولت را متهم کرد که با مذاکرات صلح با اسرائیل پس از به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی ایالات متحده، مخالفت می‌کند.

ترامپ در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «ما سالانه میلیون‌ها دلا به فلسطینی‌ها پرداخت می‌کنیم اما در مقابل هیچ سپاسگذاری یا احترام از آن‌ها نمی‌بنیم. آن‌ها نمی‌خواهند بر سر توافق صلح با اسرائیل مذاکره کنند. تا وقتی که فلسطینی‌ها دیگر خواهان مذاکرات صلح نیستند، چرا باید به کمک‌های بزرگ خود به آن‌ها ادامه دهیم؟»

این توئیت‌های ترامپ پس از آن منتشر شد که نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد از وجود طرحی برای توقف کمک ایالات متحده به آژانسی وابسته به سازمان ملل که ویژه ارائه کمک‌های بشر دوستانه به پناهجویان فلسطینی (اونروا) است، خبر داد.

نیکی هیلی سه‌شنبه درباره آینده کمک‌های آمریکا به این آژانس به خبرنگاران گفت: «رئیس جمهوری به شکل صریحی گفت که مخالف هرگونه پرداخت کمک‌های اضافی است تا زمانی که فلسطینی‌ها با بازگشت به میز مزاکرات موافقت کنند».

شایان ذکر است که ایالات متحده بزرگرین اسپانسر اونروا است و تا سال 2016، 370 میلیون دلار به این آژانس پرداخت کرده است.

عشراوی: در برابر باج گیری‌ها کوتاه نخواهیم آمید

در مقابل حنان عشراوی عضو شورای مرکزی سازمان آزادی‌بخش فلسطین چهارشنبه گفت که فلسطینی در برابر «باج گیری‌ها» کوتاه نخواهند آمد.

این سخنان پس از تهدید ترامپ به قطع کمک‌هالی مالی آمریکا به دولت فلسطین مطرح شد.

عشراوی افزود: «ترامپ در برابر تلاش‌هایمان برای صلح، آزادی و عدالت مانع ت راشی کرد و امروز فلسطینی‌ها را به خاطر اقدام‌های غیر مسئولانه‌اش سرزنش می‌کند».