فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • فرانسه: 100 هزار نیروی پلیس برای حفاظت از مراسم سال جدید آماده کردیم

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  وزارت کشور فرانسه روز شنبه 23 دسامبر 2017، اعلام کرد که نزدیک به 100 هزار نیروی پلیس، برای حفاظت از مراسم کریسمس طی روزهای آینده در شهرهای این کشور مستقر می‌شوند.

  به گزارش العربیه، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژرار کولمب، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که 54 هزار نیروی پلیس، 36 هزار ژاندارم و 7000 سرباز از نیروهای موسوم به عملیات سنتینل در شب کریسمس و روز کریسمس در کشور مستقر می‌شوند و تامین امنیت را برعهده می‌گیرند.

  گفتنی است که فرانسه از سال 2015 تا کنون چندین بار از سوی گروه‌های "تروریستی" مورد هجوم قرار گرفت.

  بیانیه وزارت خارجه فرانسه چند روز پس از انتشار تهدیدهای داعش مبنی بر حمله به کشورهای اروپایی در رسانه‌های این گروه، صادر شد.

  گروه تروریستی داعش روز سه شنبه حساب‌های کابری خود در شبکه‌های اجتماعی، اروپایی‌ها را به حمله به جشن‌های کریسمس و سال نوی میلادی تهدید کرد؛ جشن‌هایی که در طول ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اروپایی، این تهدیدها را جدی گرفته‌اند زیرا سال گذشته همین دوره، اروپا شاهد حملاتی بود که در برجسته‌ترینشان، یک راننده کامیون، حاضران در بازار کریسمس در برلین پایتخت آلمان را زیر گرفت.

  در نقاشی که داعش منتشر کرد و توجه بسیاری از رسانه‌ها را جلب کرد، شخصی نقاب دار دیده می‌شود که بابا نوئل را در دست خود گرفته است؛ شخصیتی که یکی از نمادهای جشن‌های کریسمس و سال نو است. پشت عکس خیابان ریجنت یکی از مشهورترین خیابان‌های لندن پایتخت بریتانیا دیده می‌شود که به منظور آمادگی برای جشن‌های کریسمس و سال نوی میلادی، چراغانی شده است. این خیابان سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران