.
.
.

ترامپ رهبر کره شمالی را به «سگ بیمار» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه 29 نوامبر 2017 طی سخنانی رهبر کره شمالی را «سگ بیمار» توصیف کرد؛ وصف جدیدی که احتمالا واکنش تند کیم یانگ رهبر کره شمالی را در در پی خواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در سازما ن ملل متحد، کیم جونگ اون را «مرد موشکی» توصیف کرده بود.

ترامپ که روز چهارشنبه در «سنت چارلز» واقع در ایالت میسوری آمریکا درباره اصلاحات نظام مالیات و بیمه آمریکا سخنرانی می‌کرد، فرصت حمله و در عین حال هشدار به کیم یونگ آن را غنیمت شمرده و به شدت بر وی تاخت.

رئیس جمهوری آمریکا هنگام سخنرانی‌اش درباره روند اصلاحات مالیاتی که «سوخت موشک‌ها» عنوان داشت، به یاد «مرد کوچک موشکی» افتاد و او را به «سگ بیمار» تشبیه کرد.

تنش میان ایالات متحده و کره شمالی اخیر به شدت افزایش یافته است.

به دنبال آزمایش جدید موشکی کره شمالی، واشینگتن از همه کشورها جهان خواست تا روابط دیپلماتیک و تجاری خود را پیونگ یانگ قطع کنند.

نیکی هیلی، فرستاده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل گفت، دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از همتای چینی خود خواسته است جریان نفت به کره شمالی را قطع کند.

نماینده آمریکا گفته است که واشینگتن به دنبال جنگ نیست اما در صورت بروز جنگ رژیم کره شمالی را کاملا نابود خواهد کرد.

تنش جدید زمانی آغاز شد که پیونگ یانگ برای اولین بار پس از دو ماه موشکی قاره پیمای جدیدی را آزمایش کرد.

کره شمالی روز چهارشنبه پس از آزمایش موشک جدید خود اعلام کرد این موشک می‌تواند کلاهک اتمی حمل کند و به خاک آمریکا خواهد رسید.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی این پرتاب را بی نقص و یک پیشرفت بزرگ، توصیف کرد.

این آزمایش که یکی از چند آزمایش سال جاری کره شمالی است از سوی جامعه بین المللی محکوم شده و شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی این رویداد نشستی اضطراری برگزار کرد.