.
.
.

تصویری...کاندومی هوشمند که توان جنسی مردان را می‌سنجد به بازار می‌آید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک شرکت بریتانیایی تصاویری از یک کاندوم جدید منتشر کرده که قادر به اندازه‌گیری و ثبت قدرت جنسی مردان است. این کاندوم در ژانویه 2018 به بازار عرضه می‌شود.

آی‌کان یا کاندوم هوشمند ابزارک یا گجت جدیدی است که یک شرکت بریتانیایی روز سه‌شنبه 28 نوامبر 2017 آن را معرفی کرد. این ابزارک جدید که مانند یک حلقه پلاستیکی کوچک است که داده‌های مربوط به توان مردان در هنگام مقاربت را ثبت و به تلفن هوشمند همراه آنها ارسال می‌کند.

آدام لیورز، مهندس فن‌آوری اطلاعات در بریتانیا به پایگاه اینترنتی مترو گفت که آی‌کان یک ابزارک هوشمند است که قابلیت استفاده چندباره دارد و در حین نزدیکی مقداری کالری سوزانده شده توسط مردان و همچنین سرعت و مدت زمان تحرک آنها را ثبت می‌کند.

آدام لیورز افزود: «می‌خواستیم محصول نهایی آی‌کان سبک وزن و قابل استفاده مجدد باشد و حالا این محصول زیبا اینجا وجود دارد. مانعی برای استفاده آن توسط مصرف‌کنندگان وجود ندارد و این هدف اصلی ما بود.»

حالت ارتجاعی آی‌کان مصرف‌کنندگان را در مقابل بیماری‌های مقاربتی قابل انتقال محافظت می‌کند و انعطاف‌پذیری مناسبی برای استفاده در همه سایزهای آلت تناسلی مردان مطابق با سایز کاندوم‌های ارائه شده در بریتانیا را دارد. این حلقه پلاستیکی هنگام مقاربت روی آلت تناسلی مردان گذاشته شده و برای محافظت روی آن یک کاندوم معمولی کشیده می‌شود.

با این حال آی‌کان به مانند سایر تکنولوژی‌های که در ابتدا با مخالفت روبرو شده‌اند، پیش از عرضه در بازار مخالفت خاص خود را یافته است. مخالفان باور دارند که این کاندوم ممکن است که فضای خصوصی آنها را در معرض خطر قرار دهد. یکی از کاربران توئیتر، آی‌کان را "کاندوم جاسوس" نامید.

جان سیمپسون، سخنگوی شرکت گفت که آی‌کان مشکلی ایجاد نخواهد کرد. او افزود: «ما باور داریم که محصول جدیدی ارائه کرده‌ایم که علاوه بر اینکه یک عنصر جذاب به اتاق خواب افراد اضافه می‌کند، می‌تواند درباره بیماری‌های مقاربتی منتقل‌شونده نیز هشدار دهد. این محصول همچنین می‌تواند مانع از لیز خوردن کاندوم شود.»

آی‌کان قرار است از اول ژانویه 2018 با قیمت 74 دلار در بازارها عرضه شود. و می تواند تحولی مهم در جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی ایجاد کرد روابط مطمئن و سالمی را میان مردان و همسرانشان برقرار کند.