فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • داعش تهدید کرد جشن‌های کریسمس و سال نو در اروپا را هدف قرار می‌دهد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گروه داعش در حساب‌های کابری خود در شبکه‌های اجتماعی، اروپایی‌ها را به حمله به جشن‌های کریسمس و سال نوی میلادی تهدید کرد؛ جشن‌هایی که در طول ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی اروپایی، این تهدیدها را جدی گرفته‌اند زیرا سال گذشته همین دوره، اروپا شاهد حملاتی بود که در برجسته‌ترینشان، یک راننده کامیون، حاضران در بازار کریسمس در برلین پایتخت آلمان را زیر گرفت.

  در نقاشی که داعش منتشر کرد و توجه بسیاری از رسانه‌ها را جلب کرد، شخصی نقاب دار دیده می‌شود که بابا نوئل را در دست خود گرفته است؛ شخصیتی که یکی از نمادهای جشن‌های کریسمس و سال نو است. پشت عکس خیابان ریجنت یکی از مشهورترین خیابان‌های لندن پایتخت بریتانیا دیده می‌شود که به منظور آمادگی برای جشن‌های کریسمس و سال نوی میلادی، چراغانی شده است. این خیابان سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کند.

  پشت عکس هم چراغانی کریسمس دیده می‌شود و روی آن به چهار زبان عربی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی نوشته شده: «به زودی در عیدهایتان».

  روزنامه بریتانیایی «مترو» در این باره نوشت: «این نگرانی وجود دارد که عکس تهدیدی برای اروپا نباشد، بلکه فرمانی به هسته‌های داعش در اروپا برای آغاز حملات باشد».

  این تهدید پس از آن صادر می‌شود که نیروهای امنیتی آلمان، 6 سوری را به اتهام دست داشتن در توطئه‌ای برای حمله به بازراهای آلمانی در جشن‌های کریسمس دستگیر کردند.

  دسامبر سال گذشته هنگامی که یک پناهجوی تونسی اقدام به زیر گرفتن مردم حاضدر در بازار کریسمس در آلمان با استفاده از کامیون کرد، 12 تن کشته شدند. او موفق شد فرار کند اما سرانجام در ایتالیا هنگام فرار از چنگ پلیس کشته شد.

  تبلیغات