فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترکیه: آمریکا قول داد به گروه‌های کرد سوریه سلاح ندهد

  منبع: دبی.العربیه، فارسی

  مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه روز جمعه 24 نوامبر 2017 اعلام کرد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در تماسی تلفنی با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا درباره درگیری‌ها در سوریه گفتگو کرد و ترامپ قول داد روند ارسال تسلیحات برای گروه‌های کرد را متوقف کند.

  وزیر امور خارجه ترکیه در یک نشست خبری گفت که دونالد ترامپ به رجب طیب اردوغان قول داد روند ارسال تسلیحات برای گروه‌های کرد را متوقف کند.

  از سوی دیگر کاخ سفید نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ همتای ترک خود را در جریان اصلاحات مربوط به حمایت نظامی که آمریکا برای شرکایش در سوریه تامین می‌کند، قرار داد. جنگ رقه به پایان رسیده و آمریکا برای تثبیت ثبات با هدف تضمین عدم بازگشت داعش می‌کوشد.

  در همین راستا، خبرگزاری رویترز روز جمعه 24 نوامبر به نقل از دو مقام آمریکا گزارش کرد که پیش‌بینی می‌شود وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا در روزهای آینده از وجود حدود 2 هزار نظامی آمریکایی در سوریه خبر دهد.

  حمایت و کمک تسلیحاتی که آمریکا در اختیار یگان‌های مدافع خلق کرد در جنگ با داعش قرار می‌دهد، از مهم‌ترین نقاط اختلاف میان واشنگتن و آنکارا است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران