.
.
.

نخستین باربی با حجاب برای تمجید از قهرمان زن المپیک به بازار می‌آید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وقتی باربی اولین بار در دهه 1950 ساخته شد، موهایی بلند، پوستی سفید و دستبند مد روز داشت، شرکت سازنده باربی، محصولاتش را به شکل سنتی باربی محصور نکرد و اقدام به ساخت عروسک‌هایی با چهره‌ها و شخصیت‌های مختلف کرد.

آخرین عروسک باربی که به بازار آمده، با حجاب است، پوستی تیره و بدنی عضلانی دارد.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، الگوی ساخت عروسک جدید، ابتهاج محمد است، وزرشگار زن آمرکایی که در بازی‌های جهانی المپیک در شهر ریو دی ژانیرو برزیل در سال 2016 در رشته شمشیر زنی، مدال برنز را از آن خود کرد.

باربی ورزشکار با حجاب روز دوشنبه 13 نوامبر در مراسم جایزه زنان در شهر نیویورک آمریکا، به نمایش در آمد.

ابتهام محمد نخستین ورزشکار زن آمریکایی است که در بازی‌های جهانی المپیک، با حجاب شرکت کرد.

ساخت باربی جدید با الگوی ابتهاج محمد که ساخت این عروسک پر طرفدار در جهان، با شکل و مد دختران آمریکایی در دهه‌های اخیر، ارتباط مستقیم دارد.

عرضه باربی با حجاب موجی از واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

ابتهاج محمد در این باره گفت که در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های بسیاری رو به رو شده و بسیار از مردم ساخت باربی با حجاب را نپذیرفته‌اند.

وی گفت: «به عنوان یک شخص عادی و مسلمان، عادت کرده‌ام به پاسخ به انتقادهای بسیار و این به بخشی از زندگی‌ام تبدیل شده است؛ اما هنوز هم خواندن اظهار نظرهای خیلی منفی در مورد عروسک برای من تکان دهنده است».

ابراهیم هوپر، سخنگوی شورای روابط اسلامی آمریکا، گفت که پس از اعلام نمایش این عروسک، یک برنامه رادیویی در این باره شنید که حاوی واژه‌های تند و زشت بود، از جمله اینکه عروسک «با بمب گذاری» مواجه خواهد شد.

میشیل چیدونی، سخنگوی ماتل بزرگترین شرکت اسباب بازی جهان، روز سه‌شنبه 14 نوامبر گفت که این شرکت در صدد ساختمجموعه‌ای متنوع‌تر از عروسک‌ها رنگ پوست، حرفه‌ها و اندام متفاوت است.