.
.
.

دستگیری لیدی گاگای ویتنامی پس از توهین به ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لیدی گاگای ویتنام ،خواننده و موزیسین ویتنامی به دلیل در دست گرفتن پلاکاردی حاوی عباراتی توهین‌آمیز خطاب به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا همزمان با عبور کاروان حامل او در هانوی توسط مقامات ويتنام دستگیر شد.

این خواننده ویتنامی پلاکاردی در دست داشت که روی آن عبارتی توهین‌آمیز خطاب به دونالد ترامپ نوشته بود و بلافاصله توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به منزلش فرستاده شده و برای چند ساعت از خروج از منزل منع شد.

لیدی گاگای ویتنامی، نام خود را از نام استفانی جوآن آنجلینا جرمنوتا، خواننده سرشناس آمریکا که از او با نام لیدی گاگا یاد می‌شود، الهام گرفته است. لیدی گاگا نیز به نوبه خود این نام را از ترانه مشهور "رادیو گاگا" که توسط یک گروه موسیقی راک بریتانیایی به نام گروه کوئین در سال 1984 منتشر شد، الهام گرفت.

مای خوی، لیدی گاگای ویتنامی پس از دستگیری توسط نیروهای امنیتی کشورش، گفت: «من می‌خواهم از حق خودم برای بیان دیدگاه‌ها و اعتراض استفاده کنم، زیرا که من با آنچه ترامپ می‌گوید و انجام می‌دهد، موافق نیستم.»

مای خوی در سال گذشته با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده آمریکا دیدار و با او درباره اوضاع حقوق بشر در کشورش سخن گفته بود.

چند ساعت پس از دستگیری، نیروهای امنیتی منزل لیدی گاگای ویتنامی را ترک کردند ولی او از ترس دستگیری دوباره، ترجیح داد در منزل بماند. او که به شکل پنهانی کنسرت‌های متعددی در نقاط مختلف ویتنام برگزار کرده، بارها از سوی دولت کمونیست دستگیر شده و از فروش آلبوم‌هایش در این کشور جلوگیری شده است.