.
.
.

ترامپ در چین: فکر می‌کنم راه‌حلی برای بحران کره شمالی وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه 9 نوامبر 2017 بعد از دیدار با خی جین پینگ، رییس جمهوری چین در پکن گفت به یافتن راه حلی برای بحران کره شمالی اطمینان دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترامپ خطاب به همتای چینی خود گفت: «جلسه امروز صبح ما عالی بود..ما در باره کره شمالی صحبت کردیم و من فکر می‌کنم راه حلی وجود دارد».

رئیس جمهوری آمریکا از چین و روسیه خواست برای حل بحران کره شمالی با «سرعت عمل» کنند و هشدار داد که «زمان به سرعت می‌گذرد».

وی در دیدار روز دوم خود با رییس جمهوری چین گفت: «امیدوارم که چین سریع‌تر و موثرتر از دیگران در باره این مشکل اقدام کند».

رئیس جمهوری از خی جین بخاطر آنچه که او کاهش تجارت با کره شمالی و قطع تمامی ارتباطات بانکی با آن کشور خواند قدردانی کرد، ولی خوستار اقدامات بیشتر شد.

ترامپ گفت: «چین می‌تواند به آسانی و سرعت این مشکل را حل کند. من از چین و رهبر بزرگ این کشور دعوت می‌کنم در این مورد تلاش بیشتری بکند».

او افزود: «با شناختی که از رییس جمهوری چین دارم او می‌تواند این مشکل را حل کند و من شکی در این مورد ندارم».

پرزیدنت ترامپ پیش از دیدارش با ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، در اجلاس سران کشورهای سازمان اقتصادی آسیا-اقیانوس آرام که قرار است هفته جاری در ویتنام برگزار شود، از مسکو خواست تا به حل این مشکل کمک کند.

او گفت: « از روسیه هم دعوت می‌کنم تا در حل این اوضاع اسفبار کمک کند».