.
.
.

ترامپ کره شمالی را تهدید کرد: ما را دستکم نگیرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، چهارشنبه 8 نوامبر، طی سخنرانی در پارلمان، به شدت به نظام «دیکتاتوری» کره شمالی تاخت و به آن از «دستکم گرفتن ایالات متحده و متحدانش» در عزمشان برای مقابله با تهدیدهایش، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ترامپ در این سخنرانی، رهبران کره شمالی را خطاب قرار داد و گفت: «ما را دستکم نگیرید، ما را نیازمایید». او افزود: «از امنیت مشترکمان، از شکوفایی مشترکمان و از آزادی مقدسمان دفاع خواهیم کرد».

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «همه کشورهای مسئول باید برای منزوی کردن نظام وحشی در کره شمالی، متحد شوند».

او افزود که روسیه و چین، دو متحد کره شمالی، نمی‌توانند از این کشور حمایت کرده، به آن امداد رسانی کرده یا اقدام‌هایش را بپذیرند.

ترامپ تاکید کرد که نظام کره شمالی «از این ارزش که مردمش را شهروندانی برابر با یکدیگر بداند، بسیار دور است». او تاکید کردک «این دیکتاتوری سخت، آن‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کند، رده بندی می‌کند و بر پایه پیروی‌شان از خود با ستمکارانه‌ترین شاخص‌ها، سازماندهی می‌کند».

ترامپ افزود: «اجزاه نخواهم داد شهرهای آمریکایی در تهدید ویرانی قرار گیرد».

او گفت: «آمریکا در پی تنش یا جنگ نیست اما از آن قرار نمی‌کند». او افزود: «اجازه نخواهیم داد آمریکا یا متحدانمان در معرض عملیات تحریک آمیز یا حمله قرار گیرند».

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال، به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، پیشنهاد داد «راهی را به سوی آینده‌ای بسیار بهتر» برگزیند.

او در سخنانی که آن را که پیامی مستقیم به کیم جونگ اون توصیف کرد، گفت: «جنگ‌افزارهایی که به دست می‌آوری، امنیت برایت نمی‌آورد، بلکه نظامت را در معرض خطری بزرگ قرار می‌دهد».

او افزود: «با وجود تمام جنایت‌هایی که در حق خداوند و انسانیت مرتکب می‌شوی، به تو مسیری به سمت آینده بسیار بهتر پیشناد می‌کنیم».

با تشدید فعالیت‌های نظامی کره شمالی، تنش در منطقه افزایش می‌یابد. ماه سپتامبر گذشته، کره شمالی، ششمین و بزرگترین آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد. چندین موشک قادر به رسیدن به خاک آمریکا را هم آزمایش کرد.

این اقدام‎‌ها باعث تشدید تنش و افزایش حملات لفظی میان ترامپ و کیم جونگ اون شد.

روز دوشنبه 6 نوامبر، ترامپ حمایت کامل ژاپن را برای ابقای همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی در مقابله با کره شمالی، به دست آورد.