.
.
.

پس از متهم شدن 3 تن از ستاد انتخاباتی‌اش.. ترامپ: تبانی با روسیه صورت نگرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا 31 آکتبر 2017، ضمن رد اتهامات وارده به سه تن از مشاوران ستاد انتخاباتی‌اش، تاکید کرد که هیچ «تبانی» با روسیه صورت نگرفته و از دادستانان خواست تا بر رقیبش در انتخابات ریاست جمهوری پیشین یعنی هیلاری کلینتون، تمرکز کنند.

ترامپ با اشاره به روسیه نوشت: «هیچ تبانی صورت نگرفته است».

پل مانافورت، مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ در ۱۲ مورد اتهامی از جمله توطئه علیه ایالات متحده آمریکا، شهادت دروغ و عدم افشای حساب‌های بانکی‌اش در خارج از کشور، دوشنبه برای بازجویی، خود را به دفتر پلیس فدرال آمریکا معرفی کرد و قرار است در دادگاه حاضر شود.

رئیس جمهوری آمریکا در حساب کاربری خودر در توییتر نوشت: «ببخشید، این (اتهام‌ها) به سال‌ها پیش از مشارکت پول مانافروت در کمپین انتخاباتی ترامپ باز می‌گردد». او افزود: «چرا هیلاری پَست و دمکرات‌ها هدف قرار نمی‌گیرند».

اما ترامپ در این ۲ تویت هیچ اشاره‌ای به جرج پاپادوپولوس نکرد که اعتراف کرده به محققان دفتر پلیس فدرال، دروغ گفته است.

شایان ذکر است که قاضی فدرال تمصمی گرفت پل مانافورت را در حبس خانگی قرار دهد. او اتهامات خود را در چارچوب تحقیقات جاری درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا، رد کرد. مانافورت و شریکش ریچارد گیتس، 12 اتهام انتسابی به خود را رد کردند. توطئه علیه ایالات متحده، پولشویی و مخفی کردن حساب‌های بانکی در خارج از کشور، از جمله این اتهام‌ها است.

.