.
.
.

واشنگتن: با هلال ایران مقابله می‌کنیم و چیزی به پایان دوران اسد باقی نمانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هذر ناورت، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا تاکید کرد که آمریکا و همپیمانان عرب خود در منطقه با هلال ایران مقابله خواهند کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین گفت که مدت‌هاست بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه مشروعیت خود را از دست داده و چیزی به پایان او دوران باقی نمانده است.

هذر ناورت در یک گفتگوی تلویزیونی افزود: «درباره خطر نفوذ ایران در منطقه اتفاق نظر وجود دارد. ما و همپیمانان و شرکای عرب در منطقه در این زمینه اتفاق نظر داریم. بررسی اقدامات ایران در دیگر کشورها نشان می‌دهد که این کشور، خیرخواه نیست. ما خواهان توقف این نفوذ بی‌ثبات‌کننده هستیم.»

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا "ندیدن ایران از زاویه توافق هسته‌ای قدیمی" از مهم‌ترین اولویت‌های دولت آمریکا تحت رهبری دونالد ترامپ است.

او گفت که برای مقابله به نفوذ ایران در منطقه نیازمند جلوگیری از برقراری ارتباط زمینی بین تهران و بیروت است، مسیری که به آن هلال شیعی اطلاق می‌شود. وزارت دفاع آمریکا عهده‌دار انجام این امر است و این موضوع به دقت تحت نظر قرار دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره اوضاع سوریه نیز گفت: «باور داریم که ملت سوریه نمی‌خواهد مردی که او و نظامیش مسئول کشتن تعداد زیادی از شهروندان بیگناه و حمله به ملت با گازهای سمی است، رهبری این کشور را در اختیار داشته باشد.»

او تاکید کرد مداخله روسیه در بحران سوریه باعث نجات بشار اسد و رژیمش شد، اما با همکاری روسیه می‌توان چشم‌انداز جدید و آینده جدیدی برای سوریه ترسیم کرد.