فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ: سربازنمان را که به دست حزب‌الله کشته شدند از یاد نخواهیم برد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در اشاره به بمب‌گذاری مقر تفنگداران آمریکا در لبنان در سال 1983، گفت که کشورش 241 سربازی را که در بیروت و به دست حزب‌الله لبنان کشته شدند را از یاد نخواهد برد.

  ترامپ شامگاه دوشنبه 23 اکتبر 2017 در توئیتر نوشت: «اینان در دفاع از ملت [آمریکا] کشته شدند».

  پیش از توئیت ترامپ، مایک پنس، نائب رئیس‌جمهوری ایالات متحده در سی و چهارمین سالگرد بمب‌گذاری پایگاه تفنگداران نیروی دریایی آمریکا در بیروت پایتخت لبنان گفت: «انفجار پایگاه نیروهای تفنگداران در بیروت، شراره اول شروع جنگ علیه تروریسم بود. ما جنگ را به داخل مناطق تروریست‌ها و بر اساس شرایط خودمان منتقل خواهیم کرد».

  پنس تاکید کرد که رهبری دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تلاش‌هایش را برای محدود کردن حزب‌الله چند برابر خواهد کرد. حزب‌الله یک گروه تروریستی و نماینده ایران، حامی اصلی تروریسم است».

  هربرت مک‌مستر مشاور امنیت ملی آمریکا نیز روز دوشنبه 23 اکتبر گفت آنها که پایگاه تفنگداران آمریکا در لبنان را در سال 1983 منفجر کردند اینک رهبران حزب‌الله شده‌اند. او تاکید کرد که «ایران حملات تروریستی را برای ناکام کردن تلاش‌های صلح به کار می‌برد و همه جهان باید با این کشور و نمایندگانش مقابله کند».

  حمله به پایگاه تفنگداران دریایی آمریکا در بیروت 23 اکتبر 1983 رخ داد و در جریان آن 241 نظامی آمریکا، 58 نظامی فرانسوی و 6 غیرنظامی جان باختند. در این عملیات حدود هزار کیلوگرم مواد منفجره با دو کامیون به داخل ساختمان‌های نیروهای صلح‌بان چندملیتی منقل و منفجر شد.

  تبلیغات